درگیری بین پلیس و طالبان در هرات ۱۲ کشته برجا گذاشت

به روز شده:  10:39 گرينويچ - سه شنبه 23 اکتبر 2012 - 02 آبان 1391

هر چند هرات از ولایت‌های نسبتا آرام افغانستان شمرده می شود اما برخی از مناطق آن هر از گاهی شاهد خشونت‌هایی از این دست بوده است

سخنگوی والی هرات در غرب افغانستان گفته است که در جریان درگیری نیروهای امنیتی و طالبان، یک مقام پلیس و نه مامور امنیتی کشته شده اند.

محیی الدین نوری روز سه شنبه (۲ عقرب/آبان) به بی‎بی‌سی فارسی گفت که این درگیری شامگاه روز دوشنبه در منطقه اوبه در شرق شهر هرات روی داد.

آقای نوری افزود: "مخالفان مسلح دولت مسیر بین چشت و اوبه را قطع کرده بودند، مردم را از موتر (خودرو) پیاده می‌کردند و چهار موتر یک موسسه کمک رسانی ولایت غور را هم با خود برده بودند."

او گفت زمانی که نیروهای امنیتی برای گشودن راه وارد عمل شدند، شورشیان با آنها درگیر شدند.

سخنگوی والی هرات افزود که در این درگیری فرمانده پلیس اوبه، چهار مامور پلیس و پنج سرباز ارتش کشته شدند.

آقای نوری همچنین گفت که ولسوال/فرماندار خودخوانده گروه طالبان و یک فرمانده نظامی این گروه در این منطقه هم کشته شده اند.

به گفته سخنگوی والی هرات، ۲۵ تن دیگر هم به ظن داشتن ارتباط یا همکاری با گروه طالبان در پی این درگیری بازداشت شده و بازجویی از آنها ادامه دارد.

هر چند هرات از ولایت‌های نسبتا آرام افغانستان شمرده می شود اما برخی از مناطق آن هر از گاهی شاهد خشونت‌هایی از این دست بوده است.

برنامه واگذاری مسئولیت امنیتی از نیروهای خارجی به نیروهای داخلی در این ولایت به اجرا گذاشته است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.