'فرمانده ارشد طالبان' در قندوز بازداشت شد

به روز شده:  08:19 گرينويچ - چهارشنبه 24 اکتبر 2012 - 03 آبان 1391

در پی ربوده شدن این دو نفتکش از سوی طالبان، یک فرمانده ناتو دستور حمله هوایی به آنها را صادر کرد که منجر به کشته شدن ۹۰ تن شد

نیروهای بین‌المللی تحت فرمان ناتو در افغانستان گفته‌اند که یک فرمانده ارشد گروه طالبان در ولایت قندوز در شمال افغانستان را بازداشت کرده‌اند.

این نیروها در اطلاعیه‌ای نوشته‌اند که این فرمانده ملا عبدالرحمان نام دارد و در برنامه‌ریزی برای حمله به چندین هدف بزرگ در شمال افغانستان دست داشته است.

ناتو برنامه‌ریزی برای ربودن دو تانکر حامل مواد سوختی ناتو در سال ۲۰۰۹ و قتل چندین سرباز ناتو در سال ۲۰۱۰ میلادی را به این فرمانده طالبان نسبت داده است.

در پی ربوده شدن این دو نفتکش از سوی طالبان، یک فرمانده ناتو دستور حمله هوایی به مواضع آنان را صادر کرد که منجر به کشته شدن ۹۰ تن شد.

در آن وقت گزارش شد که شمار قابل توجهی از قربانیان این حمله غیرنظامیان بوده‌اند.

انتشار خبر کشته شدن گروهی از غیرنظامیان در این حمله واکنش‌های گسترده‌ای در پی داشت و ناتو مجبور شد کلیک تحقیقات مفصلی در این مورد انجام دهد.

هر چند والی وقت قندوز گفته بود که ملا عبدالرحمان هم در میان کشته شدگان بوده، اما اطلاعیه تازه ناتو بیانگر آن است که او هنوز زنده است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.