عملیات شبانه در ولایت غور ۹ کشته برجا گذاشت

به روز شده:  09:08 گرينويچ - چهارشنبه 24 اکتبر 2012 - 03 آبان 1391

حاکمیت دولتی در برخی از مناطق ولایت غور از سال‌های گذشته به دلیل حضور شورشیان با چالش مواجه بوده است

مقام‌های محلی در ولایت غور در مرکز افغانستان گفته‌اند که در جریان عملیات مشترک شبانه نیروهای افغان و ناتو دست‌کم ۹ شورشی کشته شده‌اند.

عبدالحی خطیبی، سخنگوی والی غور، روز چهارشنبه (۳ عقرب/آبان) به بی‌بی‌سی فارسی گفت که این عملیات به منظور پاک کردن منطقه‌ای موسوم به "شهرک" از حضور شورشیان انجام شده است.

آقای خطیبی افزود که شورشیان به فرماندهی فردی به نام ملامصطفی از مدتی به این سو در این منطقه فعالیت داشته‌اند و این فرمانده خود در این عملیات موفق به فرار شده است.

پیش از این، گزارش‌هایی منتشر شد که غیرنظامیان هم در میان افراد کشته شده در این عملیات بوده‌اند، اما سخنگوی والی غور گفت که هنوز این گزارش‌ها تایید نشده است.

او افزود نیروهای ناتو در گزارش‎های خود در این مورد گفته‌اند که در این عملیات تنها شبه‌نظامیان کشته شده‌اند و به غیرنظامیان هیچ آسیبی نرسیده است.

با وجود این، عبدالحی خطبی گفت که هیاتی از مرکز ولایت غور به محل عملیات اعزام شده است تا درباره احتمال تلفات غیرنظامیان در این عملیات تحقیق کند.

او همچنین افزود که گزارش‌های اولیه حاکی از آن است که ۲۵ تن دیگر هم در این عملیات زخمی شده‌اند، اما تاکید کرد که هنوز این گزارش‌ها هم تایید نشده است.

حاکمیت دولتی در برخی مناطق ولایت غور از سال‌های گذشته به دلیل حضور شورشیان با چالش مواجه بوده است. به گفته آقای خطیبی، عمدتا مردم و سازمان‌‎های غیردولتی در راه‌های ارتباطی با مشکل ناامنی مواجه بوده‌اند.

آن گونه که سخنگوی والی غور گفت، افراد مسلح وابسته به ملامصطفی هنوز هم در منطقه شهرک حضور دارند و در عین حال نیروهای پلیس هم در آن جا مستقر شده‌اند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.