چهار پلیس افغان از سوی همکارانشان کشته شدند

به روز شده:  13:09 گرينويچ - جمعه 02 نوامبر 2012 - 12 آبان 1391

حملات خودی امسال در افغانستان قربانی‌های زیادی در میان نیروهای امنیتی افغان و ناتو گرفته است

مقامات افغان می‌گویند چهار پلیس در ولایت جنوبی هلمند در نتیجه تیراندازی همکارانشان کشته شده اند.

محمد توریالی، فرمانده پلیس ولسوالی گرشک ولایت هلمند به خبرگزاری آسوشیتد پریس گفته که این حادثه در یک ایست بازرسی در جریان تغییر شیفت شبانه سربازان به وقوع پیوست.

آقای توریالی گفت این چهار سرباز پلیس پس از پایان شیفت نگهبانی‌شان از سوی سربازانی که جایگزین آنها می‌شدند، کشته شدند و مهاجمان فرار کردند.

او افزود که هم کشته شدگان و هم مهاجمان از جمله کسانی بودند که تازه وارد نیروهای پلیس شده بودند.

عبدالنبی الهام، فرمانده پلیس هلمند با تائید خبر کشته شدن این سربازان گفت که تحقیقات در این مورد آغاز شده که آیا این حادثه در نتیجه "مجادله لفظی" میان دو طرف رخ داده و یاهم مهاجمان با طالبان رابطه داشته اند.

تا کنون مسئولیت این حادثه را کسی به عهده نگرفته است اما حملات مشابه از این دست در گذشته از سوی افرادی نفوذی طالبان در داخل نیروهای امنیتی افغان صورت گرفته است.

حملات به نیروهای خودی امسال در افغانستان قربانی‌های زیادی در میان نیروهای امنیتی افغان و ناتو گرفته است.

در نتیجه این حملات در سال جاری در افغانستان تنها ۵۶ سرباز ناتو کشته شده اند.

در ماه‌های اخیر زمانیکه حملات خودی شدت گرفت آمریکا اعلام کرد که تا پایان تحقیقات درباره ارتباط احتمالی هریک از نظامیان در حال خدمت افغانستان با طالبان، آموزش نیروهای تازه‌ استخدام‌شده برای خدمت در نیروی پلیس محلی افغانستان را به حالت تعلیق درمی‌آورد.

طالبان توانسته اند در برخی موارد در نهادهای امنیتی افغانستان نفوذ کنند و به صورت آشکار اعلام کرده اند که حمله‌های درون‌سازمانی، بخشی مهم از استراتژی آنها علیه نیروهای تحت امر ناتو در افغانستان است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.