دو عضو امنیت ملی افغانستان در آمریکا ناپدید شدند

به روز شده:  15:21 گرينويچ - شنبه 03 نوامبر 2012 - 13 آبان 1391

ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان روز شنبه ۱۳ عقرب/آبان ناپدید شدن دو کارمند این اداره در آمریکا را تائید کرد.

پیشتر رسانه های آمریکایی گزارش کرده بودند که دو مقام ارشد امنیت ملی افغانستان، در روز بازگشت به افغانستان در واشنگتن ناپدید شده اند.

رسانه های آمریکایی این دو مقام را رئیس مبارزه با تروریسم و جرایم سازمان یافته و معاون رئیس بخش آمریکا و اروپا در ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان معرفی کرده بودند.

شفیق الله طاهری، معاون سخنگوی ریاست امنیت ملی افغانستان به بی‌بی‌سی گفت: "در این زمینه گروه تحقیقات مامور شده و تحقیقات ما جریان دارد. به محض اینکه نتایج پایانی تحقیقات را بدست بیاوریم، خواهیم گفت که دلیل لادرک(ناپدید) شدن آنها (دو مامور امنیت ملی) چیست، تا هنوز به صورت مشخص از پناهندگی آنها گزارشی بدست نرسیده است."

آقای طاهری همچنان افزود دو فرد ناپدید شده کارمند عادی این اداره بودند و از کارمندان ارشد نیستند.

پلیس فدرال آمریکا هشدار ها در مورد ناپدید شدن این دو فرد را به تمام دفاتر پلیس اف بی آی، اداره امنیت داخلی و پلیس در سراسر آن کشور از جمله فرودگاه ها/میدان هوایی و گذرگاه های مرزی فرستاده است.

بر اساس گزارش شبکه سی‌بی‌اس (CBS)، دو مامور امنیت ملی برای یک دوره آموزشی دو نیم ماهه در مرکز مطالعات پیشرفته امنیتی موسوم به 'جورج مارشال' رفته بودند. این یک برنامه آموزشی مشترک دولت های آمریکا و آلمان است که مرکز آن در منطقه آلپ است.

سفر به واشنگتن، ملاقات با مقام های پنتاگون، روسای پلیس فدرال و دیدار از دادگاه عالی ایالات متحده آمریکا شامل بخشی از این برنامه آموزشی است.

چگونگی فعالیت‌های نهاد های امنیتی در یک نظام دموکراتیک موضوع این برنامه آموزشی را تشکیل می دهد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.