مرد متهم به تجاوز جنسی به دخترش در هرات محکوم به اعدام شد

به روز شده:  12:48 گرينويچ - دوشنبه 12 نوامبر 2012 - 22 آبان 1391

دادگاه استیناف هرات گفته که مرد متهم حق درخواست تجدید نظر دارد

دادگاه استیناف/تجدید نظر در هرات در غرب افغانستان مردی را به جرم تجاوز جنسی به دختر نوجوانش محکوم به اعدام کرده است.

محی‌الدین نوری سخنگوی والی هرات گفته که جلسه دادگاه این مرد روز دوشنبه، ۲۲ عقرب/آبان به صورت علنی و باحضور وکیلان او و فعالان مدنی و حقوق زنان برگزار شد.

فرد متهم اتهامات وارد شده علیه خود را رد کرده، اما مقام‌های دادگاه گفته‌اند که شواهد کافی برای صدور حکم علیه او وجود داشته است.

دختر این مرد هم در جلسه دادگاه حضور داشته و تاکید کرده است که باید عدالت در مورد او و پدرش اجرا شود.

با این حال، هیات قضایی دادگاه استیناف هرات گفته که حکم صادر شده در مورد این مرد نهایی نیست و او حق درخواست تجدید نظر را دارد.

این در حالی است که دو روز پیش یک نوجوان سیزده ساله در شهر هرات پس از آنکه از سوی دو نفر مورد تجاوز جنسی قرار گرفت کشته شد.

در روزهای اخیر به دنبال انتشار خبر تجاوز جنسی بر یک کودک در بلخ و محکومیت یک مرد به جرم تجاوز جنسی به لعل بی‌بی، مسئولان رسانه‌ها در ولایت هرات از راه اندازی یک کمپین وسیع رسانه‌ای برای دادخواهی قربانیان تجاوز جنسی خبر داده‌اند.

شماری از روزنامه‌نگاران افغان نیز در فیس‌بوک از کاربران دعوت کرده‌اند تا در کارزار رسانه‌ای علیه تجاوز جنسی بر کودکان شرکت کنند.

هدف از این کمپین درخواست از دولت و نظام قضایی افغانستان برای برخورد جدی با عاملان تجاوز جنسی بر کودکان خوانده شده است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.