افزایش نگرانی ها نسبت به کمبود داروهای حیاتی در ایران

به روز شده:  20:06 گرينويچ - سه شنبه 20 نوامبر 2012 - 30 آبان 1391

مدیا پلیر

در ماه های اخیر با مشکل تر شدن نقل و انتقال پول ازایران و همین طور مشکلات واردات کالاهای اولیه، نگرانی جدی بابت کمبود داروهای حیاتی مطرح است.

تماشا کنیدmp4

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش ویدیو با ویندوز میدیا پلیر

در ماه های اخیر با مشکل تر شدن نقل و انتقال پول ازایران و همین طور مشکلات واردات کالاهای اولیه، نگرانی جدی بابت کمبود داروهای حیاتی مطرح است. مسئولان انجمن های حمایت از بیماران و بعضی نمایندگان مجلس هم بارها درباره کمبود داروهای بیماران سرطانی، قلبی، هموفیلی و تلاسمی و غیره هشدار داده اند.

بعضی داروها در بازار ایران کمیاب شده و بعضی دیگر گران. تا جایی که داد نمایندگان مجلس هم درآمده. بعضی تحریم را مقصر کمبود دارو می دانند، اگر چه بعضی می گویند کشورهای غربی دارو را تحریم نکرده اند. در این میان، واردکننده ها با نوسان قیمت ارز دست و پنجه نرم می کنند و بیماران با قیمت بالای دارو.

امیر پایور گزارش می دهد.

ویندوز میدیا پلیر نسخه ۹

فلش پلیر نسخه ۹.۰.۱۱۵.۰ برای پخش ویدیوی فرمت h.۲۶۴

اگر مشکلی با تماشای ویدیوها داشتید با ایمیل persian@bbc.co.uk با ما تماس بگیرید یا از طریق صفحه کلیک تماس با ما پیام خود را ارسال کنید.

More Multimedia

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.