ژنرال پاکستانی در دیدار با کرزی خواهان تسریع روند صلح شد

به روز شده:  09:54 گرينويچ - پنج شنبه 22 نوامبر 2012 - 02 آذر 1391

در پاکستان ارتش نقش مهمی در سیاست گذاری دارد

ژنرال اشفق پرویز کیانی، رئیس ستاد نیروی زمینی ارتش پاکستان، روز سه شنبه ۳۰ عقرب/آبان با حامد کرزی رئیس جمهوری افغانستان ملاقات کرد.

در این دیدار، ژنرال کیانی بر تسریع روند صلح تاکید کرده است.

در خبرنامه ای که از سوی دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری افغانستان پخش شده، آمده است که ژنرال کیانی گفته است که از تلاش ها برای برقراری صلح و امنیت در افغانستان حمایت می کند.

چند روز قبل صلاح الدین ربانی، رئیس شورای عالی صلح افغانستان همرا ه با یک هیات به پاکستان سفر کرد و با مقام های عالی رتبه پاکستان به هدف تسریع بخشیدن گفت‌و‌گو های صلح دیدار داشت.

سفر آقای کیانی، فقط چند روز بعد از برگشت هیات شورای صلح افغانستان به پاکستان اتفاق افتاده است.

در نتیجه این سفر، پاکستان برای ایجاد اعتماد بیشتر ۹ طالب زندانی را به درخواست شورای صلح افغانستان رها کرد.

در جریان دیدارهایی که آقای کیانی با مقام های افغان داشته است، از بسم الله محمدی، وزیر دفاع افغانستان دعوت کرده که به پاکستان سفر کند و آقای محمدی این دعوت را پذیرفته است.

دولت پاکستان به طور ویژه ارتش پاکستان همواره از سوی دولت افغانستان و هم هر از گاهی از سوی مقام های غربی متهم به حمایت از شورشیان طالبان و شبکه حقانی در افغانستان می شود.

کارشناسان مسائل پاکستان نقش ارتش این کشور را در تعیین خط مشی سیاست خارجی پاکستان به ویژه با همسایه هایش مهم می خوانند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.