یک کشته و ۱۴ زخمی در درگیری دانشجویان خوابگاه دانشگاه کابل

به روز شده:  18:02 گرينويچ - شنبه 24 نوامبر 2012 - 04 آذر 1391

درگیری این چنینی در دانشگاه کابل پیشینه ندارد

پلیس کابل گفته که درگیری بین دانشجویان در خوابگاه دانشگاه کابل یک کشته و ۱۴ زخمی بجا گذاشته است.

محمد داوود امین معاون فرماندهی پلیس کابل گفته است که سه تن از زخمیان هنوز در بستر هستند و بقیه مرخص شده اند.

منابع دانشجویی از مرگ سه نفر خبر داده‌اند.

درگیری‌ها زمانی رخ داد که گروهی از دانشجویان شیعه که می‌خواستند مراسم عزاداری و سینه‌زنی در مسجد خوابگاه دانشگاه برپا کنند، با ممانعت دانشجویان اهل سنت مواجه شدند.

در این درگیری ها دانشجویان با سنگ و چوب به همدیگر حمله کردند.

ملیار صادق آزاد، خبرنگار بی‌بی‌سی، که به محل حادثه رفته، می گوید تعدادی از دانشجویان در داخل خوابگاه و گروهی دیگر در بیرون خوابگاه به تظاهرات پرداخته بودند.

مجتبی پتنگ، وزیر داخله/کشور افغانستان، اسدالله خالد رئیس اداره امنیت ملی، عبیدالله عبید وزیر تحصیلات عالی، داود علی نجفی وزیر ترانسپورت (حمل و نقل) و شماری از نمایندگان مجلس افغانستان در جلسه فوق العاده‌ای در دانشگاه کابل، تصمیم گرفتند تا تمام دانشگاه های پایتخت برای ده روز تعطیل شوند.

این در حالی است که این روزها در برخی از دانشگاه های کابل، امتحانات در جریان بوده است.

نیروهای امنیتی در اطراف دانشگاه مستقر شده اند و تدابیر شدید امنیتی را برای کنترل اوضاع و برقراری آرامش در دانشگاه اجرا کرده اند.

سال گذشته در یک بمبگذاری انتحاری در روز عاشورا در زیارتگاه ابوالفضل در مرکز شهر کابل ۵۴ تن کشته و ۱۶۴ تن دیگر زخمی شدند. مسئولیت این حادثه را یک گروه تندرو پاکستانی به عهده گرفت.

امسال مراسم عاشورا در میان تدابیر شدید امنیتی برگزار شد و تا ظهر روز شنبه، مقام های امنیتی افغان گفتند که عاشورای امسال در" آرامش" برگزار شد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.