حمله مهاجمان انتحاری در شرق افغانستان '۱۴ کشته' به جا گذاشت

به روز شده:  08:21 گرينويچ - 02 دسامبر 2012 - 12 آذر 1391
نقشه حضور ناتو در افغانستان

نقشه حضور ناتو در افغانستان

مقام‌های امنیتی در شرق افغانستان گفته‌اند که در حمله مهاجمان انتحاری به یک پایگاه مشترک نیروهای ناتو و افغان ۱۴ تن کشته شده‌اند. گروه طالبان مسئولیت این حمله را به دوش گرفته است.

حضرت حسین مشرقی‎وال سخنگوی پلیس ننگرهار گفته‌ که در این حمله که بامداد روز یکشنبه ۱۲ قوس/آذر در شهر جلال‌آباد روی داد، ۹ مهاجم انتحاری شرکت داشتند که همه کشته شده‌اند.

پلیس جلال‌آباد، مرکز ولایت ننگرهار پیشتر شمار مهاجمان را هفت تن گفته بود.

آقای مشرقی‌وال افزود که در درگیری بین مهاجمان و محافظان امنیتی، سه محافظ افغان و دو غیرنظامی نیز کشته و ۱۴ تن دیگر زخمی شده‌اند.

منابع ناتو گفته‌اند که چند انفجار در پایگاه نیروهای آمریکایی در شرق افغانستان به وقوع پیوسته است.

شاهدان گفته‌اند که مهاجمان طالبان در این حمله از سلاح‌های سبک و راکت آرپی‌جی استفاده کردند.

طالبان اعلام کرده که چند پیکارجوی این گروه شبه نظامی توانسته‌اند که وارد پایگاه هوایی نیروهای آمریکایی در جلال‌آباد شوند.

اما ناتو گفته که مهاجمان موفق نشدند که وارد پایگاه شوند.

پلیس افغانستان می‌گوید دو حمله کننده انتحاری ابتدا با اتومبیل‌های خود که پر از مواد منفجره بود، به استحکامات بیرونی پایگاه حمله‌ور شدند و سه حمله‌کننده دیگر پس از آن با نظامیان مسئول امنیت پایگاه درگیر شدند.

طالبان اعلام کرده که این حمله در صبحگاه روز یکشنبه (۱۲ آذر - دوم دسامبر) و ساعت شش صبح به وقت محلی صورت گرفته است.

گفته شده که این حمله "سازمان یافته و پیچیده" بوده است.

مهاجمان طالبان پیش از این هم در مواردی از حملات مسلحانه به این شیوه علیه مراکز نیروهای بین المللی و دولتی افغانستان استفاده کرده‌اند.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.