رقابت ورزشی معلولان افغان در بلخ

به روز شده:  14:52 گرينويچ - سه شنبه 04 دسامبر 2012 - 14 آذر 1391

عکس از سهراب سیرت

روز چهارم دسامبر، به مناسبت روز جهانی معلولان یک مسابقه ورزشی در ولایت شمالی بلخ میان معلولان برگزار شد. این بازی در شهر مزارشریف برگزار شد و برای این بازی، قسمتی از جاده مسعود در این شهر در نظر گرفته شده بود. در جریان بازی که حدود پانزده دقیقه را در بر داشت، این قسمت از جاده به روی ترافیک مسدود بود. تماشاچیان زیادی هم برای دیدن این بازی آمده بودند.

مجیب الله توانست از دیگران پیشی بگیرد و برنده این بازی شود، او می‌گوید: معلولیت ناتوانی نیست. رییس کار و امور اجتماعی بلخ هدف برگزاری این مسابقه ورزشی را بلند بردن آگاهی مردم از حقوق معلولان عنوان کرد. تنها در ولایت بلخ ۲۷۲۰ نفر معلول در ریاست کار و امور اجتماعی این ولایت ثبت است. آگاهان، سبب اصلی معلولیت در افغانستان را جنگ های داخلی در این کشور می‌دانند. برخی از معلولان می‌گویند، دولت تا هنوز توجه زیادی در فراهم آوری امکانات برای آنها نکرده است.

More Multimedia

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.