بازداشت سه تن در ارتباط با ربوده شدن یک پزشک آمریکایی

به روز شده:  12:40 گرينويچ - 09 دسامبر 2012 - 19 آذر 1391

مدیا پلیر

مقامات محلی افغان از دستگیری سه نفر در ارتباط با ربوده شدن یک پزشک آمریکایی خبر داده اند. نیروهای ائتلاف دیروز اعلام کردند که یک داکتر افغان از چنگ طالبان در ولسوالی سروبی آزاد شده است.

بشنویدmp3

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش ویدیو با ویندوز میدیا پلیر

مقامات محلی افغان از دستگیری سه نفر در ارتباط با ربوده شدن یک پزشک آمریکایی خبر داده اند.

نیروهای ائتلاف دیروز اعلام کردند که یک داکتر افغان از چنگ طالبان در ولسوالی سروبی آزاد شده است.

این پزشک آمریکایی که هر از گاهی برای همکاری با پزشکان محلی به منطقه جگدلک در حومه کابل سفر می کرد، حوالی ظهر چهارشنبه گذشته به همراه یک پزشک افغان و راننده آنها از سوی مردان مسلحی که هنوز هویت شان به درستی روشن نشده، ربوده شده بود.

نیروهای ائتلاف می گویند عملیات مشترک آنان با نیروهای افغان به رهایی این دکتر منجر شده است اما حضرت محمد حق بین ولسوال سروبی در گفتگویی با بی بی سی تنها از عملیات پلیس در این زمینه سخن گفت.

به گفته او هنوز علت این آدم ربایی معلوم نیست چرا که آدم ربایان در ابتدا تلاش کرده بودند در برابر رهایی دکتر افغان پول دریافت کنند که به این مقصد نرسیدند و خود به دام افتادند.

حیات ملک، یکی از بزرگان محلی در منطقه جگدلک گفت پزشک دیلیپ جوزف بارها به آنجا سفر کرده و تقریبا سالی یک بار برای کمک به پزشکان یک مرکز بهداشتی و رسانیدن دوا به آنان، وارد جگدلگ می‌شده است.

آقای ملک گفت آنها با طالبان محلی در این باره صحبت کرده اند و قرار شده طالبان با امدادگران و معلمان کاری نداشته باشند. او گفت ممکن است ربوده شدن این شهروند امریکایی و دو همراه افغانش، تلاشی برای به دست آوردن پول باشد که این تلاش ناکام شده است.

More Multimedia

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.