'فرمانده پلیس نیمروز در انفجاری در هرات کشته شد'

به روز شده:  08:52 گرينويچ - دوشنبه 10 دسامبر 2012 - 20 آذر 1391

مسئولیت ترور آقای رسولی را گروه طالبان به دوش گرفته است

مقام‌های پلیس در غرب افغانستان گفته‌اند که محمدموسی رسولی فرمانده پلیس ولایت نیمروز در پی انفجار بمب کنار جاده‌ای کشته شده است.

عبدالرئوف احمدی، سخنگوی پلیس حوزه غرب افغانستان گفته که آقای رسولی زمانی کشته شد که خودرو حامل او در منطه ادرسکن ولایت هرات با بمب کنار جاده‌ای برخورد کرد.

به گفته او، فرمانده پلیس نیمروز صبح زود از شهر هرات به سوی ولایت نیمروز حرکت کرد که ساعت شش و چهل بامداد امروز دوشنبه، ۲۰ قوس (آذر) هدف این انفجار قرار گرفت.

سخنگوی پلیس حوزه غرب افغانستان گفته که به همراهان آقای رسولی آسیبی نرسیده است.

وزارت داخله/کشور افغانستان با انتشار پیامی بمبگذاری بر سر راه فرمانده پلیس نیمروز را کار "طالبان تروریست" دانسته و آن را "بزدلانه" خوانده است.

گروه طالبان مسئولیت این انفجار را به دوش گرفته است.

ادرسکن، منطقه‌ای که این حادثه در آن روی داده، بر سر راه هرات-قندهار موقعیت دارد و افراد وابسته به گروه طالبان هر از گاهی در آن دست به حمله می‌زنند.

خبرنگار بی‌بی‌سی در هرات می‌گوید جاده هرات-قندهار در کل از مسیرهای پرحادثه است و شورشیان در برخی از مناطقی که این جاده از آنجا می‌گذرد، نفوذ دارند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.