افراسیاب ختک: بازگشت افغانستان به دهه نود غیرممکن است

به روز شده:  20:09 گرينويچ - دوشنبه 17 دسامبر 2012 - 27 آذر 1391

مدیا پلیر

آیا پاکستان و بویژه رهبران ارتش در این کشور، سیاست خود در قبال افغانستان را تغییر داده اند؟ آصف معروف در گفت و گوی اختصاصی این سوالات را با افراسیاب ختک، عضو مجلس سنای پاکستان و از سیاست مداران مطرح این کشور در میان گذاشته است.

بشنویدmp3

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش ویدیو با ویندوز میدیا پلیر

اخیرا شورای عالی صلح افغانستان طرحی را به نام "نقشه‌راه" تدوین کرده که ظاهرا به نظر می رسد این طرح در هماهنگی و توافق بین پاکستان و افغانستان تدوین شده است.

براساس این نقشه‌راه، افغانستان در سال 2015 گروه شورشی مسلح نخواهد داشت و گروه های چون طالبان و حزب اسلامی در پنج مرحله ای که دراین نقشه طرح شده، سلاح را به زمین گذاشته و تبدیل به احزاب سیاسی می شوند.

محور اصلی این طرح یک نکته است، و این اینکه که پاکستان پذیرفته است که در تامین صلح در افغانستان و مبارزه با گروه های شورشی با افغانستان همکاری کند.

آیا واقعا چنین است؟ آیا پاکستان و بویژه رهبران ارتش در این کشور، سیاست خود در قبال افغانستان را تغییر داده اند؟

آصف معروف در گفت و گوی اختصاصی این سوالات را با افراسیاب ختک، عضو مجلس سنای پاکستان و از سیاست مداران مطرح این کشور در میان گذاشته است.

More Multimedia

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.