باراک اوباما از رئیس مجروح امنیت ملی افغانستان عیادت کرد

به روز شده:  19:21 گرينويچ - جمعه 21 دسامبر 2012 - 01 دی 1391

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، از اسدالله خالد رئیس امنیت ملی افغانستان، عیادت کرد.

سفارت افغانستان در لندن در نامه خبری که به رسانه‌ها فرستاده، نوشته است که آقای خالد در حال حاضر در بیمارستانی در آمریکا بستری است.

اما بیمارستانی که آقای خالد در آن بستری است در این خبرنامه مشخص نشده است.

در نامه خبری سفارت افغانستان در لندن آمده است که "باراک اوباما از روند رو به بهبود آقای خالد، ابراز خرسندی کرد و گفت امیدوار است آقای خالد هرچه زودتر بهبود یابد و به افغانستان بازگردد."

در این نامه خبری همچنین آمده است که آقای اوباما به آقای خالد اطمینان داد که پزشکان معالج او تمامی توان خود را برای مداوای آقای خالد به کار خواهند بست و جریان مداوای آقای خالد را مستقیما دنبال خواهد کرد.

اسدالله خالد، رئیس امنیت ملی افغانستان، در ششم دسامبر در یکی از مهمانخانه های مربوط به اداره امنیت ملی افغانستان هدف حمله انتحاری قرار گرفت.

مقام های امنیتی افغانستان اعلام کردند که این فرد خود را حامل پیام صلح از سوی طالبان معرفی کرده بود.

آقای خالد پس از این حادثه برای چند روز در افغانستان تحت مداوا قرار گرفت و بعدا" برای مداوای بیشتر به آمریکا منتقل شد.

حمله به رئیس امنیت ملی افغانستان در رسانه ها بازتاب گسترده ای داشت و شماری از منتقدان دولت افغانستان آن را بی توجهی این نهاد مهم امنیتی در پیشگیری از حملات تروریستی عنوان کردند.

اما مقام های امنیتی اعلام کردند که مهاجم، مواد منفجره را در داخل بدن خود جاسازی کرده بود.

آقای کرزی، گفت این حمله در کویته پاکستان طراحی شده بود و مشابه به ترور برهان الدین ربانی رئیس جمهوری پیشین و رئیس شورای عالی صلح افغانستان بود.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.