مقام‎های ولایت قندوز از تجاوز جنسی به یک کودک خبر دادند

به روز شده:  12:27 گرينويچ - 23 دسامبر 2012 - 03 دی 1391

مقام‌های محلی و منابع بیمارستانی در قندوز در شمال افغانستان تایید کرده‌اند که یک کودک چهارساله در این ولایت مورد تجاز جنسی قرار گرفته است.

پدر این کودک گفته که برادرزاده ۲۰ ساله او عصر دیروز (شنبه، ۲ جدی/دی) به پسرش تجاوز کرده و حالا فراری است.

امام‌الدین قریشی ولسوال/فرماندار منطقه "امام صاحب" ولایت قندوز گفته که عامل تجاوز جنسی به این کودک تحت پیگرد پلیس قرار دارد.

دکتر فریبا هدایت رئیس بیمارستان قندوز گفته که وضعیت سلامت قربانی تجاوز جنسی قناعت بخش است، اما هنوز هم در بیمارستان بستری است و نیاز به درمان دارد.

در چند ماه گذشته در موارد متعددی از تجاوز جنسی به کودکان در مناطق مختلف کشور گزارش شده و از جمله در ماه عقرب/آبان گذشته پلیس بلخ از بازداشت یک مرد ۲۲ ساله به اتهام تجاوز به یک کودک پنج ساله کلیک خبر داد.

همزمان با انتشار این خبر، رسانه‎ها از تجاوز جنسی به یک کودک دیگر در ولایت غربی هرات خبر دادند.

پیشتر از آن در ماه اسد/مرداد سخنگوی وزارت داخله تایید کرده بود که ملای یک مسجد به یک دختر ۱۴ ساله در ولایت سمنگان، کلیک تجاوز کرده است.

همچنین در ماه جوزا/خرداد خبری مبنی بر " کلیک تجاوز دسته‌جمعی" مردان مسلح به یک دختر ۱۲ ساله در ولایت تخار در شرق قندوز منتشر شد.

در یک مورد هم دادگاهی در ولایت شرقی کنر یک محافظ امنیتی دادستانی را به جرم تجاوز جنسی به یک پسربچه به پانزده سال حبس محکوم کرد.

نهادهای مدافع حقوق کودکان در افغانستان گفته‌اند که تکرار موارد کودک‌آزاری در این کشور بیانگر آن است این مساله حالا به یک مشکل جدی اجتماعی تبدیل شده است.

در پی رسانه‌ای شدن چند مورد تجاوز جنسی به کودکان در ماه عقرب گذشته، مسئولان و خبرنگاران شماری از رسانه‌ها در غرب افغانستان کلیک برنامه‌ای را برای حمایت از قربانیان تجاوز جنسی به راه انداختند.

هدف از این کمپین دادخواهی و حمایت از قربانیان تجاوز جنسی اعلام شد و خبرنگاران گفتند می‎خواهند ببینند که آیا دولت به پرونده‌های مربوط به تجاوز به کودکان توجه لازم می‌کند یا نه.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.