یک نفر در تظاهرات علیه پلیس در غزنی کشته شد

به روز شده:  13:00 گرينويچ - شنبه 29 دسامبر 2012 - 09 دی 1391
مقر ولسوالی مالستان، عکس از وبلاگ از بامیان تا ملبورن

ساختمان ولسوالی مالستان، عکس از وبلاگ از بامیان تا ملبورن گرفته شده

تظاهرات علیه فرمانده پلیس ولسوالی مالستان ولایت غزنی به خشونت کشیده شده و یک نفر در این حادثه کشته شده است.

فضل احمد سباوون سخنگوی والی غزنی کشته شدن یک نفر در این حاثه را تائید کرد.

آقای سباوون به اسدالله جلال زی گزارشگر بی بی سی در غزنی گفت، این فرد زمانی کشته شده است که مردم به سوی فرماندهی پلیس هجوم آوردند و می خواستند به زور وارد مقر فرماندهی شوند. به گفته آقای سباوون فرد کشته شده یکی از معترضان است.

اما چمن‌شاه اعتمادی، نماینده ولایت غزنی در مجلس نمایندگان به بی‌بی‌سی گفت که فرد کشته شده پلیس و از اهالی محل است.

آقای اعتمادی افزود شماری از افراد پلیس، حلقه‌ای را برای جلو گیری از ورود تظاهرات کنندگان خشمگین به ساختمان فرماندهی پلیس تشکیل داده بودند اما بخش دیگری از نیروهای امنیتی که دورتر بودند به سوی معترضان شلیک کردند و گلوله به یکی از افراد پلیس اصابت کرد.

یک نوار ویدیویی که از این تظاهرات در فیسبوک به اشتراک گذاشته شده، نشان می دهد که معترضان خشمگین به سوی محافظان فرماندهی پلیس سنگ پرتاب می کنند و می خواهند وارد فرماندهی پلیس شوند.

در این ویدیو صدای شلیک شنیده می شود.

یک شاهد عینی که نخواست از او نام برده شود به بی بی سی فارسی گفت که او و چند تن دیگر، فردی را که گلوله خورده بود، به درمانگاه محل منتقل کردند اما او قبل از رسیدن به درمانگاه، مرده بود.

او همچنین گفت که یک تن دیگر در گیرودار با محافظان فرماندهی پلیس، پایش شکسته است.

این تظاهرات در اعتراض به فرمانده پلیس که به تازگی به این سمت معرفی شده، صورت گرفته.

معترضان مدعی اند که فرمانده پلیس که تازه به این سمت معرفی شده، یکی از فرماندهان پیشین جهادی است که مردم این محل، خاطرات خوشی از او در سالهای جهاد ندارند.

چمن‌شاه اعتمادی به بی بی سی فارسی گفت که این فرد سه سال پیش نیز به عنوان فرمانده پلیس این ولسوالی معرفی شده بود، اما مردم اعتراض کردند و به دنبال اعتراض مردم، او به مرکز غزنی بازگشت.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.