پنج مامور پلیس افغان توسط سرگروه خود کشته شدند

به روز شده:  10:32 گرينويچ - دوشنبه 24 دسامبر 2012 - 04 دی 1391

دولت افغانستان در ماه‎های اخیر تلاش داشته شرایط استخدام نفرات نیروهای امنیتی را سخت‎تر کند تا جلو نفوذ شورشیان را بگیرد

مقامات امنیتی جوزجان در شمال افغانستان گفته‌اند که پنج مامور پلیس توسط سرگروه خود در یک پاسگاه امینتی کشته شده‌اند.

عبدالعزیز غیرت، فرمانده پلیس جوزجان به بی‌بی‎سی گفت که قربانیان ماموران یک پاسگاه مربوط به واحد پلیس محلی بودند که دیشب (۳ جدی/دی) در ولسوالی/فرمانداری "قوش‎تپه" توسط سرگروه خود گلوله باران شدند.

آقای غیرت افزود: "پنج نفر از برادران مسلمان ما که از وطن خود حفاظت می‌کردند، توسط یک نفر تروریستی که در جامه پلیس محلی مدتها با آنها وظیفه اجرا می‌کرد و سرگروه آنها بود، به شهادت رسیدند."

او افزود که مهاجم فرار کرده و تحقیقات در این مورد ادامه دارد.

ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان با ارسال پیامی به رسانه‌ها، گفته که مهاجم با این گروه ارتباط داشته و حالا هم به نفرات طالبان پیوسته است.

خبر قتل این پنج مامور پلیس به دست همکارشان در حالی منتشر شده که همزمان یک افسر پلیس زن یک مشاور آمریکایی را در مقر فرماندهی پلیس کابل کلیک به ضرب گلوله کشته است.

گفته شده که این افسر هم با گروه طالبان ارتباط داشته است.

در چند ماه اخیر موارد حملاتی که اصطلاحاً به آنها "خودی" می‌گویند، افزایش یافته ــ هر چند دولت هم از سخت تر شدن تدابیر برای جلوگیری از نفوذ شورشیان در نیروهای امنیتی کلیک خبر داده است.

با این حال، به نظر می‎رسد که هنوز هم نفوذ شورشیان در میان نیروهای امنیتی ادامه دارد و دو حادثه امروز هم بیانگر این موضوع است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.