آیا زمان نگارش حوادث سالهای جهاد فرا رسیده است

به روز شده:  16:29 گرينويچ - چهارشنبه 26 دسامبر 2012 - 06 دی 1391

مدیا پلیر

سی و سه سال از هجوم ارتش سرخ به افغانستان می گذرد، هجوم ارتش سرخ به افغانستان از مهم ترین رخدادهای تاریخ معاصر افغانستان به حساب می آید. اما تاکنون تحقیق جامع و کاملی در این زمینه انجام نشده است. عده ای معتقدند که هر نوع نگارشی در شرایط کنونی، تحت تاثیر

بشنویدmp3

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش ویدیو با ویندوز میدیا پلیر

سی و سه سال از هجوم ارتش سرخ به افغانستان می گذرد، هجوم ارتش سرخ به افغانستان از مهم ترین رخدادهای تاریخ معاصر افغانستان به حساب می آید. اما تاکنون تحقیق جامع و کاملی در این زمینه انجام نشده است. عده ای معتقدند که هر نوع نگارشی در شرایط کنونی، تحت تاثیر سیاستمداران کنونی قرار خواهد گرفت و بنا بر این تدوین و نگارش بیطرفانه ای این سالها که به سالهای جهاد در افغانستان مشهور شده است، در شرایط کنونی مساعد نیست.

شماری از افغانها هم تلاش دارند، حد اقل اسناد و مدارک لازم در این زمنیه را جمع آوری و آرشیو کنند.

آصف معروف در مصاحبه با عزیزاحمد رهمند استاد تاریخ در دانشگاه کابل و شاه محمد ورد، محقق در آکادمی علوم افغانستان مساله ضرورت نگارش رخدادهای سالهای جهاد را درمیان گذاشته و نخست از عزیز احمد رهمند پرسیده است که آیا زمان برای نگارش تاریخ این سالها فرا رسیده است؟

More Multimedia

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.