پنج شهروند افغان در ترکیه بر اثر 'مسمومیت' جان باختند

به روز شده:  11:27 گرينويچ - چهارشنبه 02 ژانويه 2013 - 13 دی 1391

کارگر نوراوغلی

دیپلمات‌های افغان در ترکیه تایید کرده‌اند که پنج شهروند افغان و از جمله یک دانشجو احتمالا به اثر "مسمومیت" درگذشته‌اند.

غلام‌سخی کارگر نوراوغلی وابسته بهداشتی سفارت افغانستان در آنکارا روز چهارشنبه، ۱۳ جدی/دی به بی‎بی‎سی فارسی گفت که این افراد در نیمه‎های شب اول سال نو میلادی در یک خانه شخصی استراحت کردند و فردایش برنخاستند.

او گفت که گزارش‌های اولیه نشان می‎دهد که دلیل مرگ آنها مسمومیت بر اثر استنشاق گاز بوده، اما سفارت افغانستان و پلیس ترکیه تلاش دارند که دریابند آیا واقعا آنها به دلیل استنشاق گاز مسموم شده‎اند یا نه.

کارگر نوراوغلی افزود که این پنج نفر در آغاز شب به مناسبت آغاز سال نو میلادی برای تفریح به بیرون رفته بودند.

وابسته بهداشتی سفارت افغانستان گفت: "سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در آنکارا دارد موضوع را پیگیری می‌کند. فعلا اجساد به طب عدلی (پزشکی قانونی) منتقل شده."

کارگر نوراوغلی افزود: "خانواده‎های برخی آنها اجازه داده‎اند که اجساد آنها در ترکیه دفن شوند و بقیه اجساد را سفارت کبرای جمهوری اسلامی افغانستان به افغانستان انتقال می‎دهد."

به گفته او، یکی از این افراد با ویزای دانشجویی در ترکیه اقامت داشته و بقیه با ویزای گردشگری به ترکیه رفته بودند و قصد داشتند که به عنوان مهاجر در ترکیه بمانند و وارد بازار کار شوند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.