حمله دو مهاجم انتحاری به یک شورای محلی در جنوب افغانستان

به روز شده:  14:37 گرينويچ - 06 ژانويه 2013 - 17 دی 1391

قندهار از ولایت نسبتا ناامن جنوب افغانستان است

پلیس قندهار در جنوب افغانستان گفته که در پی حمله دو مهاجم انتحاری به یک شورای محلی، دست کم پنج نفر کشته و پانزده نفر دیگر زخمی شده‎اند.

غورزنگ افریدی، سخنگوی پلیس قندهار روز یکشنبه (۱۷ جدی/دی) گفت این رویداد در مقر یک شورای محلی در منطقه "اسپین بولدک" در نزدیک مرز پاکستان اتفاق افتاده است.

به گفته آقای افریدی، زمانی که اعضای این شورا برای تشکیل جلسه جمع می‎شدند، ابتدا یک مهاجم به درون محوطه مقر شورا رفت و کمربند انتحاری خود را منفجر کرد و به دنبال آن یک مهاجم دیگر موتر (خودرو) مملو از مواد منفجره حامل خود را به ساختمان شورا کوبید.

سخنگوی پلیس افزود که این شورا حدود سی یا چهل عضو دارد که معمولاً روزهای یکشنبه در مرکز ولسوالی/فرمانداری اسپین بولدک با هم جلسه می‌کنند.

غورزنگ افریدی گفته که در این رویداد چهار نفر کشته شده‎اند که یکی از آنها مامور پلیس و بقیه از اعضای شورا و افراد عادی هستند.

به گفته او، پانزده نفر دیگر هم زخمی شده‎اند که به بیمارستان محلی اسپین بولدک منتقل شده‌اند.

پلیس قندهار گفته که تیم نجات به محل رویداد اعزام شده و احتمال دارد که آمار تلفات افزایش یابد.

قاری یوسف احمدی که خود را سخنگوی گروه طالبان می‎خواند، گفته که این انفجارها کار اعضای این گروه بوده و هدف آن کشتن اعضای شورای محلی اسپین بولدک بوده است.

قندهار یکی از ولایت‎های نسبتاً ناامن در جنوب افغانستان است که گروه طالبان در آن نفوذ و حضور قابل توجهی دارد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.