ژنرال آلن: پیشرفت نیروهای امنیتی افغان بیشتر از انتظار بوده است

به روز شده:  14:57 گرينويچ - چهارشنبه 30 ژانويه 2013 - 11 بهمن 1391

فرمانده ناتو در افغانستان: نیروهای افغان سریعتر از انتظار پیشرفت کرده‌اند

فرمانده ارشد ناتو در افغانستان می گوید نیروهای امنیتی افغان از آنچه انتظار می رفت سریعتر پیشرفت کرده اند. ژنرال جان آلن گفته مطمئن است که نیروهای امنیتی افغانستان پس از خروج نیروهای ناتو هم می توانند از خود دفاع کنند.

تماشا کنیدmp4

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش ویدیو با ویندوز میدیا پلیر

ژنرال جان آلن، فرمانده آمریکایی نیروهای ناتو در افغانستان گفته‌ است که پیشرفت نیروهای امنیتی افغانستان بیشتر از انتظار بوده‌ است و آنها قادر خواهند بود تا رهبری نبرد علیه طالبان را پس از پایان نقش رزمی نیروهای خارجی در این کشور به عهده بگیرند.

ژنرال آلن در گفتگوی با خبرگزاری آسوشیتدپرس، گفت که وظیفه اصلی نیروهای یاری بین‌المللی امنیتی یا آیساف در دو سال آینده مشوره‌ دهی، آموزش و تقویت ظرفیت نیروهای امنیتی افغان در سطحی است که آنها بتوانند به تنهایی امنیت افغانستان را تامین کنند.

نیروهای امنیتی افغان در اواخر بهار و اوایل تابستان پیش‌رو با نخستین آزمایش خود مواجه خواهند شد، زمانی‌که معمولا‌ جنگها در افغانستان تشدید می‌شوند.

شمار نیروهای امنیتی افغان تقریبا به ۳۵۰ هزار نفر رسیده است و ژنرال آلن می‌گوید یکی از دلایل تصمیم رئیس جمهور اوباما برای تغییر ضرب‌الاجل پایان نقش رزمی نیروهای آمریکایی در افغانستان، پیشرفت‌های است که نیروهای امنیتی افغان به دست آورده‌اند.

باراک اوباما در اوایل این ماه اعلام کرد که نیروهای امنیتی افغان مسئولیت امنیت این کشور را به جای اواخر تابستان تا اوایل بهار امسال به عهده خواهند گرفت.

ماموریت ژنرال جان آلن که برای ۱۹ ماه فرماندهی نیروهای ناتو در افغانستان را به عهده داشته است، در دهم فوریه به پایان می‌رسد.

کاخ سفید گفته که او را به عنوان سرفرمانده نیروهای ناتو در اروپا نامزد می‌کند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.