ارتش آمریکا تحریم علیه شرکت هواپیمایی افغانی کام‎ایر را معلق کرد

به روز شده:  11:57 گرينويچ - سه شنبه 05 فوريه 2013 - 17 بهمن 1391

کام‎ایر نخستین شرکت خصوصی هواپیمایی در افغانستان است که در سال ۲۰۰۳ میلادی فعالیت خود را آغاز کرد

نظامیان آمریکایی در افغانستان اعلام کرده‎اند که تحریم‎ها علیه شرکت هواپیمایی کام‎ایر را که به قاچاق مواد مخدر از افغانستان به تاجیکستان متهم شده بود، به تعلیق درآورده‎اند.

تام کالینز، سخنگوی این نیروها به بی‎بی‎سی گفت که نام شرکت هواپیمایی کام‎ایر تا کامل شدن تحقیقات مقامات افغان در این مورد به صورت موقت از فهرست سیاه حذف شده است.

مقامات افغان و آمریکایی در روزهای گذشته در این باره با هم گفتگو کرده بودند.

سخنگوی نظامیان آمریکایی در افغانستان افزود که شرکت کام‎ایر می‎تواند در رقابت‎ها برای به دست آوردن قرارداد از نهادهای آمریکایی شرکت کند.

وزارت خارجه افغانستان از این تصمیم نیروهای آمریکایی استقبال کرده و گفته که حکومت افغانستان برای انجام تحقیقات همه‎جانبه در مورد ادعاهای مطرح شده متعهد است.

ارتش آمریکا چندی قبل کلیک اعلام کرد که پس از تحقیق دریافته که شرکت هواپیمایی کام‌ایر از طریق پروازهای خود به تاجیکستان، محموله‌های از "تریاک" را انتقال می‌دهد.

اما مسئولان شرکت هواپیمایی کام‌ایر این اتهامات را رد کرده‎اند و آن را "توطئه" رقیبان خود دانسته‎اند.

همچنین دولت افغانستان اتهام قاچاق مواد مخدر از سوی ارتش آمریکا به شرکت هواپیمایی کام‎ایر را "غیر مسئولانه" کلیک خوانده است.

کام‎ایر نخستین شرکت خصوصی هواپیمایی در افغانستان است که در سال ۲۰۰۳ میلادی فعالیت خود را آغاز کرد.

این شرکت علاوه بر پروازهای داخلی، به برخی کشورهای منطقه و از جمله تاجیکستان، امارات متحده عربی و هند پرواز دارد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.