"پیروزی در افغانستان نزدیک است"

به روز شده:  03:27 گرينويچ - 10 فوريه 2013 - 22 بهمن 1391

آقای آلن قرار است فرماندهی ناتو در اروپا را از ژنرال دانفورد تحویل بگیرد.

جان آلن فرمانده نیروهای همکاری بین المللی پیروزی در افغانستان را نزدیک می بیند.

آقای آلن که فرمانده نیروهای ناتو در افغانستان است گفته پیروزی در راه است.

ژنرال آلن گفته نیروهای ناتو راه درازی را طی کرده اند تا توانسته اند شرایط را برای پیروزی در مقابله با شورشیان آماده کنند.

ماه گذشته پنتاگون آقای آلن را از "سوءرفتار" تبرئه کرد. نام آقای آلن در جنجالی بر سر ایمیل های عاشقانه میان دیوید پتریوس رییس سی آی ای و معشوقه اش مطرح شده بود.

آقای آلن قرار است فرماندهی ناتو در اروپا را از ژنرال دانفورد تحویل بگیرد.

در دستورکار نیست

ژنرال آلن به بی بی سی گفت: "مقابله با شورش کاری زمان بر است. به دشوار می توان زمانی مشخص را تعیین کرد که بگوییم پیروز شده ایم."

آقای آلن افزود: "فکر می کنم راه درازی را طی کرده‌ایم تا به شرایطی برسیم که در پیروزی در عملیات ضد شورش تعیین کننده اند؛ شرایط مناسب برای دولت مداری، و فراهم کردن فرصت های اقتصادی."

ژنرال آلن در دوران ۱۹ ماهه فرماندهی اش بر واگذاری بخش عمده تامین امنیت افغانستان به ارتش و پلیس کشور نظارت کرده است.

جانشین آقای آلن آخرین فرمانده نیروهای همکاری بین المللی خواهد بود که وظیفه‌اش فرماندهی و نظارت بر خروج نیروهای خارجی از افغانستان خواهد بود.

هنوز کاخ سفید رسما اعلام نکرده چه تعداد سرباز آمریکایی در افغانستان باقی می‌مانند.

با این همه ژنرال آلن گفت خروج تمام سربازهای آمریکایی از افغانستان در دستور کار نیست و کاخ سفید حتی از او نخواسته که امکان‌پذیر بودن آن را بررسی کند.

فرمانده نیروهای آیساف به بی بی سی گفت: "این مسیری نیست که ما بخواهیم پی بگیریم. رئیس جمهور صریحا درباره حضور نیروهای آمریکایی بعد از سال ۲۰۱۴ و ماموریت آنها برای آموزش و مشاوره صحبت کرده و همین نشان می‌دهد که نماندن هیچ سربازی در افغانستان در دستور کار نیست."

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.