افزایش متقاضیان ویزای پاکستان در افغانستان

به روز شده:  17:03 گرينويچ - جمعه 15 فوريه 2013 - 27 بهمن 1391

مسئولان سفارت پاکستان در کابل می‌گویند روزانه نزدیک به ۱۲۰۰ ویزا /روادید برای افغان‌ها صادر می کنند.

مسئولان سفارت پاکستان در کابل می‌گویند که در دو هفته گذشته، میزان صدور ویزا از ۵۰۰ به هزار ویزا در روز افزایش یافته است.

اختر منیر، مشاور مطبوعاتی سفارت پاکستان در کابل در گفت‌و‌گو با بی‌بی‌سی گفت که این سفارتخانه روزانه تا ساعت یک بعد از ظهر، بیش از هزار ویزا صادر می کند.

آقای منیر افزود: "ما روزانه ۱۲۰۰ پاسپورت را می‌پذیریم و به همین اندازه ظرفیت داریم. سفارت ما در کابل یگانه سفارتی است که به شهروندان افغان بیشترین ویزا را صادر می‌کند."

همچنین آقای منیر دلیل نپذیرفتن درخواست تمام مراجعین را سهل انگاری مقام های سفارت نه بلکه چند برابر شدن شمار مراجعین می داند.

وزارت خارجه افغانستان می‌گوید که در تلاش جست‌وجوی راه‌ حل‌های دیگر برای رفع این مشکل است.

جانان موسی‌زی، سخنگوی وزارت خارجه افغانستان گفت که دو کشور سعی دارند در رفت و برگشت شهروندانشان تسهیلاتی به وجود آورند.

اخیرا دولت پاکستان با افغان‌هایی که بدون ویزا وارد این کشور می‌شوند، جدی برخورد می‌کند. این سخت‌گیری شاید از دلایل افزایش تعداد متقاضیان ویزای پاکستان باشد.

در گذشته افغان‌ها بدون ویزا، پاسپورت و هر مدرک دیگری به پاکستان سفر می کردند.

میلیون‌ها افغان به صورت قانونی و یا غیر قانونی در پاکستان زندگی می‌کنند.

دولت پاکستان در جریان سال‌های اخیر بارها برای خروج مهاجران افغان از این کشور ضرب‌الاجل تعیین کرده که با مذاکرات دو طرف تمدید شده است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.