چند پیکارجوی طالبان در حمله هوایی ناتو در افغانستان کشته شدند

به روز شده:  08:35 گرينويچ - پنج شنبه 21 فوريه 2013 - 03 اسفند 1391

محمد علی احمدی

معاون والی ولایت غزنی از کشته شدن ۵ طالب مسلح در یک حمله هوایی نیروهای ناتو در این ولایت خبر داده و گفت که این افراد از مدتی پیش تحت تعقیب نیروهای امنیتی افغان بودند.

محمد علی احمدی به بی بی سی گفت: "این افراد روز اول حوت/ اسفند در مسیر ولسوالی گیرو و اندر با یک خودرو در حال حرکت بودند که توسط نیروهای ناتو هدف قرار گرفتند و راننده این نیروها زخمی و به بیمارستان ولسوالی اندر ولایت غزنی منتقل شده‎ است."

او با تاکید بر اینکه در میان این افراد فرماندهان ارشد طالبان نیز حضور داشته، توضیح داد که این افراد در اغلب حملات تروریستی در این ولایت دست داشتند و عامل کشتار تعدادی از قیام کنندگان محلی در این ولایت نیز بودند.

سال گذشته، ده‌ها فرد مسلح در ولایت غزنی علیه گروه طالبان دست به قیام زده و با بیرون راندن این گروه زمینه بازگشایی مکتبها، درمانگاهها و فعالیتهای اجتماعی را فراهم کردند.

احمدی در ادامه بیان‎ داشت که این حمله هوایی برای از بین بردن این فرماندهان در هماهنگی با نیروهای افغان انجام شده و کشته شدن این افراد در کاهش فعالیت‎های نیروهای شورشی نقش عمده را خواهد داشت.

حامد کرزی رئیس جمهوری افغانستان چند روز قبل رسما فرمان داد که نیروهای امنیتی در عملیات علیه شورشیان در مناطق مسکونی از ناتو درخواست حمله هوایی نکنند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.