اتوبوس کارکنان وزارت دفاع افغانستان هدف بمب‌گذاری انتحاری قرار گرفت

به روز شده:  05:19 گرينويچ - چهارشنبه 27 فوريه 2013 - 09 اسفند 1391
اتوبوس کارکنان وزارت دفاع

وزارت دفاع گفته که در این انفجار شش کارمند این وزارت و چهار غیرنظامی زخمی شده‎اند

وزارت دفاع افغانستان تایید کرده که در حمله یک بمبگذار انتحاری به اتوبوس (بس) حامل کارکنان این وزارت، ۱۰ نفر زخمی شده‎اند.

یک منبع امنیتی در محل انفجار که نخواست نامش فاش شود، به گزارشگر بی‎بی‌سی گفت که فرد بمبگذار ساعت هفت صبح روز چهارشنبه، ۹ حوت/اسفند، در نزدیک چهارراه شهید خود را در زیر اتوبوس انداخت و سپس واسکت/جلیقه انتحاری خود را منفجر کرد.

ژنرال ظاهر عظیمی سخنگوی وزارت دفاع گفته که شش تن از زخمیان این رویداد کارکنان این وزارت و چهار نفر دیگر غیرنظامی هستند.

پیشتر فرماندهی پلیس کابل در اطلاعیه‎ای شمار زخمیان غیرنظامی این انفجار را یک نفر گفته بود.

بشیر پیمان، خبرنگار بی‎بی‌سی، از نزدیک محل رویداد گزارش داد که نیروهای امنیتی به دنبال این حمله، محل انفجار را محاصره و رفت و آمد به آن را متوقف کردند.

خبرنگار بی‎بی‎سی گفت که این انفجار در یکی از خیابانهای اصلی که غرب کابل را با شرق آن وصل می‎کند، روی داده و ساختمان‎های نزدیک به محل انفجار همه مسکونی و تجاری هستند.

خبرنگار ما می‏‎گوید که این انفجار چندان نیرومند نبوده و تنها بخشی از اتوبوس حامل کارکنان وزارت دفاع را تخریب کرده و به ساختمان‌های نزدیک به محل انفجار هم آسیب چندانی نرسیده است.

نیروهای آمریکایی در محل

نیروهای امنیتی به محل حادثه اعزام شدند

احمد شکیب شاهد این انفجار گفت: "ساعت هفت از خانه برآمدم و به محل کارم می‎رفتم که بس حامل کارمندان وزارت دفاع آمد و اینجا متوقف شد. یک مرد چتر به دست آمد، چترش را پیش بس گذاشت و خودش زیر آن رفت. من تصور کردم که بس خراب است و او تعمیر می‏‎کند، اما یک دفعه دیدم که انفجار کرد."

در اطلاعیه دفتر مطبوعاتی پلیس کابل آمده که شرایط در محل انفجار به حالت عادی بازگشته است.

گروه طالبان مسئولیت این انفجار را به عهده گرفته و در پیامی که رسانه‌ها فرستاده، نوشته که عامل این بمب‌گذاری فردی به نام سید جان از ساکنان ولایت لوگر بود.

سه روز پیش هم یک بمب‌گذار انتحاری در محله شیرپور در نزدیک مرکز شهر کابل به ضرب گلوله ماموران امنیتی از پا درآمد.

گفته شده که این شخص قصد داشته خودرو بمب‌گذاری شده خود را به ساختمان مقر شورای عالی صلح بکوبد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.