پخش برنامه‌های تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی در تلویزیون۱ افغانستان

به روز شده:  20:18 گرينويچ - دوشنبه 04 مارس 2013 - 14 اسفند 1391

تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی از زمان آغاز به کار خود در سال ۲۰۰۹ از طریق ماهواره در افغانستان برای شماری زیادی از مخاطبان قابل دسترسی بوده است.

پخش شماری از برنامه‌های پر طرفدار تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی از امشب (دوشنبه ۱۴ حوت/اسفند) در افغانستان از طریق تلویزیون۱ آغاز شد.

براساس قراردادی که میان تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی با تلویزیون۱ افغانستان منعقد شده، مخاطبان در افغانستان پس از این برای اولین بار می توانند برنامه‌های کلیک ۶۰ دقیقه، کلیک صفحه ۲، و کلیک پرگار را با استفاده از آنتن‌های معمولی تماشا کنند.

تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی از زمان آغاز به کار خود در سال ۲۰۰۹ از طریق ماهواره در افغانستان برای شمار زیادی از مخاطبان قابل دسترسی بوده است.

این نخستین بار است که تلویزیون فارسی بی بی سی چنین قراردادی را با یک شبکه تلویزیونی در افغانستان امضا می‌کند.

این شبکه خصوصی فعالیت خود را در سال ۲۰۱۰ آغاز کرد و یکی از شبکه‌های پر بیننده در افغانستان به شمار می‌رود.

صادق صبا، مدیر بخش فارسی بی بی سی گفت: " این قرار داد به گسترش حضور تلویزیون فارسی بی بی سی در افغانستان کمک می‌کند. زیرا به مخاطبان افغان این امکان را خواهد داد تا بعضی از معروف ترین برنامه‌های تلویزیون فارسی بی بی سی را به راحتی تماشا کنند. ما خوشحالیم که با شبکه‌ای جوان و رو به رشد مثل تلویزیون ۱ همکاری داریم."

برنامه اصلی خبری تلویزیون فارسی بی بی سی، برنامه ۶۰ دقیقه، هر شنبه تا چهارشنبه از تلویزیون ۱ پخش خواهد شد.

صفحه ۲، یک مجله سیاسی که مسائل مهم هفته را به بحث می گذارد، هر پنجشنبه بازپخش می شود. برنامه پرگار هم که بحثی یک ساعته است و هر هفته مسائلی از مباحث اخلاقی و فلسفی گرفته تا مذهب را بررسی می‌کند، هر جمعه در تلویزیون ۱ پخش خواهد شد.

فهیم هاشمی، مدیر گروه یک که مالک تلویزیون ۱ است، گفت: "من معتقدم این یک همکاری فوق العاده است و گام مهمی در جهت همکاری رسانه‌ای چند کشوری به شمار می رود. ما اطلاعات و تخصص را مبادله می‌کنیم و با برنامه ریزی های بهتر مخاطبان بیشتری را پوشش می دهیم."

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.