افغانستان به فینال چلنج کاپ راه یافت

به روز شده:  16:22 گرينويچ - چهارشنبه 06 مارس 2013 - 16 اسفند 1391

تیم فوتبال افغانستان و لائوس برای اولین بار در تاریخ با هم مسابقه دادند.

تیم ملی فوتبال افغانستان با کسب دو پیروزی و یک تساوی با هفت امتیاز بعنوان تیم اول گروه خود، راهی مرحله نهایی چلنج کاپ شد.

مرحله نهایی مسابقات چلنج کاپ آسیا قرار است میان هشت تیم برتر سال ۲۰۱۴ در مالدیو برگزار شود.

بازی افغانستان _ لائوس، آخرین بازی گروه سی بود که با تساوی یک _ یک به پایان رسید.

تیم فوتبال افغانستان دو پیروزی برابر تیم های سریلانکا و مغولستان و لائوس با کسب یک تساوی برابر مغولستان و یک پیروزی مقابل سریلانکا گام به این دیدار گذاشته بودند.

تیم لائوس در صورت پیروزی و تیم افغانستان با پیروزی و تساوی می توانستند راهی مرحله نیمه نهایی شوند بهمین دلیل هر دو تیم برای کسب امتیاز وارد میدان شدند.

لائوس و افغانستان در طول تاریخ فوتبال، برای نخستین بار مقابل یکدیگر قرار گرفته بودند.

بازی با لائوس

بازی در نیمه اول با برتری تیم افغانستان آغاز شد و در چندین موقعیت تا آستانه گل پیش رفت، اما مهاجمان این تیم نتوانستند از این موقعیت‌ها استفاده کنند.

بعد از گذشت چند دقیقه لائوس بازی و میدان را در اختیار خود گرفت.

تیم لائوس توانست روی اشتباه مدافعان و دروازه بان افغانستان با یک ضربه سر آرام به گل اول دیدار دست یابد و نتیجه را یک بر صفر به سود خود کند.

بعد از این گل، بازیکنان افغانستان با سراسیمگی خاص به بازی ادامه دادند و نتوانستند بر بازی مسلط شوند تا اینکه حفظ توپ بازیکنان لائوس باعث خطاهای متعدد بازیکنان افغانستان شد و در دقیقه ۳۵ بازی جلال الدین شریعتیار کاپیتان تیم افغانستان با کارت زرد دوم داور روبرو شد و از بازی اخراج شد.

مربی و بازیکنان این تیم به تصمیم داور معترض بودند و بازی برای دقایقی متوقف شد و داور، یوسف کارگر مربی تیم فوتبال افغانستان را نیز از روی نیمکت اخراج کرد.

بازی در نیمه اول با نتیجه یک _ صفر به سود تیم لائوس به پایان رسید.

مرحله نهایی مسابقات چلنج کاپ آسیا قرار است میان هشت تیم برتر سال ۲۰۱۴ در مالدیو برگزار شود.

بازی در نیمه دوم متعادل و زیبا از سوی هر دو تیم دنبال شد و بیشتر توپ در درون محوطه جریمه دو تیم بود.

در نیمه دوم روش بازی افغانستان تغییر کرد و با بیرون کشیدن سلیم کوهستانی از خط میانی علی احمد یارزاده در خط دفاع وارد بازی شد و این تیم با یک مهاجم به بازی ادامه داد.

بازیکنان تیم لائوس با داشتن قامت کوتاه و تکنیک و سرعت بالای خود چندین بار روی دروازه افغانستان از عمق حمله کرد اما مهاجمان این تیم قدر فرصت ها را ندانستند.

در دقیقه ۵۷ مصطفی آزادزوی شوت تماشایی را روانه دروازه لائوس کرد و دروازه بان این تیم، توپ را ناقص بازگرداند اما آرش هاتفی با استفاده از فرصت خوبی که نصیب اش شده بود، از زاویه بسته گل تساوی افغانستان را به ثمر رساند.

در ادامه بازی، افغانستان بازی را دفاعی کرد و لائوس برای اینکه با تساوی نیز از مسابقات حذف می‌شد، حملاتش را شدت بخشید.

پس از دقیقه ۵۷ بیشتر اوقات توپ و میدان در اختیار بازیکنان تیم لائوس بود و مربی این تیم نیز با هر سه تعویض خود قصد پیروزی در این دیدار را داشت.

افغانستان نیز چند ضد حمله خطرناک را سازمان داد ولی مهاجمان این تیم چندین موقعیت تک به تک را از دست دادند.

این بازی در پایان بعد از همه کش و قوس های خود با نتیجه تساوی یک بر یک به پایان رسید و تیم فوتبال افغانستان با کسب هفت امتیاز بعنوان تیم اول گروه سی، راهی مرحله نهایی مسابقات چلنج کاپ شد.

در این گروه لائوس با کسب ۵ امتیاز دوم شد، سریلانکا با سه امتیاز در جایگاه سوم قرار گرفت و مغولستان با کسب تنها یک امتیاز در مکان چهارم ایستاد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.