فرمانده ناتو در افغانستان: اظهارات اخیر کرزی کاملا اشتباه است

به روز شده:  15:52 گرينويچ - 10 مارس 2013 - 20 اسفند 1391

ژنرال ژوزف دانفور: من شب گذشته با رئیس جمهور کرزی دیدار داشتم و نمی‌دانم که چه چیزی سبب شده آقای کرزی چنین اظهاراتی داشته باشد.

فرماندهی کل نیروهای ناتو در افغانستان و سفارت آمریکا در کابل، به سخنان حامد کرزی رئیس جمهوری افغانستان واکنش نشان داده‌اند و آن را رد کرده اند.

حامد کرزی صبح امروز ۲۰ حوت/اسفند در مراسمی که به مناسبت روز جهانی زن برگزار شده بود، گفت که سران گروه طالبان و مقام‌های آمریکایی همه روزه با یکدیگر در کشورهای حوزه خلیج فارس و کشورهای اروپایی، باهم مذاکره می کنند.

ژنرال ژوزف دانفور فرمانده عمومی ناتو در افغانستان می‌گوید که کلیک اظهارات رئیس جمهور کرزی کاملا اشتباه است.

آقای دانفورد در پیامی که به ‌بی‌بی‌سی فرستاده گفته است که رئیس جمهور کرزی هیچگاهی با او در مورد موجودیت تماس میان آمریکا و گروه طالبان حرفی نزده است.

فرمانده نیروهای ناتو گفته که شب گذشته با رئیس جهمور کرزی دیدار داشته و باور دارد که این ادعا واقعیت ندارد.

سفارت آمریکا در کابل: مذاکرات ایالات متحده و طالبان در ماه مارچ سال ۲۰۱۲ قطع شده است

او همچنین گفته که نمی داند که "چه چیزی سبب شده که آقای کرزی چنین اظهاراتی داشته باشد."

در همین حال سفارت آمریکا در کابل نیز اظهارات رئیس جمهوری افغانستان را رد کرده است.

مسئولان در سفارت آمریکا گفته‌اند که نقش ایالات متحده در روند صلح افغانستان این بوده که از مذاکراتی که توسط مردم افغانستان راه اندازی شده، حمایت کرده است.

در نامه ای که سفارت آمریکا در واکنش به اظهارات آقای کرزی به رسانه‌ها فرستاده آمده است که طالبان در ماه مارچ سال گذشته جریان مذاکرات صلح با دولت آمریکا را قطع کردند و به دنبال آن، روسای جمهور دو کشور، روی گشایش دفتر برای طالبان در دوحه پایتخت قطر به توافق رسیدند.

سفارت آمریکا در کابل، روند صلح دولت افغانستان را به مذاکرات میان اعضای شورای عالی صلح و نمایندگان رسمی طالبان محدود خوانده و گفته است که پیشرفت صلح افغانستان به گام های بعدی طالبان بستگی دارد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.