مسابقات فوتبال زنان کابل آغاز شد

به روز شده:  14:58 گرينويچ - پنج شنبه 14 مارس 2013 - 24 اسفند 1391

مسابقات چهار روز دوام می‌کند

کمیته بانوان فدراسیون فوتبال افغانستان به مناسبت گرامیداشت از روز جهانی زن، مسابقات قهرمانی فوتبال دختران کابل را برگزار کرده است.

این مسابقات روز چهارشنبه ۲۳ حوت/اسفند آغاز شد و چهار روز ادامه خواهد داشت.

در ادامه مسابقات فوتبال بانوان کابل، شش دیدار برگزار شد.

در دیدارهای روز پنجشنه، از گروه اول تیم 'آینده سازان' یک بر صفر 'سنگر' را شکست داد، 'آسمایی' نیز با همین نتیجه از سد تیم 'اتحاد' گذشت و 'سنگر' هشت بر صفر 'اتحاد' را مغلوب کرد.

در گروه بی 'گلوبل ترست' دو بر صفر 'جوانان میهن' را شکست داد، 'جوانان چهاردهی' برابر 'افغان کلوپ' با نتیجه سنگین شش بر صفر مغلوب شد و 'آشیانه' نیز سه بر صفر بازی را به 'گلوبال تراست' واگذار کرد.

این مسابقات تا سه روز دیگر ادامه دارد و در پایان نفرات برتر عضویت تیم ملی بانوان افغانستان را کسب می‌کنند.

بازی‌ها

تیم‌ها در دو گروه پنج تیمی با یکدیگر رقابت می‌ کنند و در مرحله نیمه نهایی تیم‌های اول و دوم گروه‌ها به صورت ضربدری با یکدیگر دیدار می‌کنند و در نهایت دو تیم به دیدار فینال این مسابقات راه پیدا می‌کنند.

در دیدارهای روز نخست این مسابقات هشت تیم به مصاف یکدیگر رفتند، در بازی نخست 'اتحاد' سه بر صفر از سد تیم 'پیام' گذشت. 'آینده سازان' با نتیجه سنگین هفت بر صفر 'آسمایی' را شکست داد. 'افغان کلاب' نیز با همین نتیجه از سد 'جوانان میهن' گذشت و در بازی آخر این روز دو تیم 'جوانان چهاردهی' و 'گلوبل ترست' به نتیجه تساوی بدون گل رسیدند.

کمیته بانوان فدراسیون فوتبال افغانستان در سال ۲۰۰۶ ایجاد شده و تا کنون این کمیته توانسته مسابقات مختلفی را در کابل راه اندازی کند.

این کمیته در همان سال تیم ملی بانوان افغانستان را ایجاد کرده و این تیم توانست با حمایت های کشورها و شرکت های مختلف در مسابقات گوناگون بین المللی حضور داشته باشد.

تیم ملی فوتبال بانوان افغانستان با همکاری فدراسیون آلمان در سالهای ۲۰۰۸،۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ در این کشور اردوگاه های تمرینی داشته و در این اردوگاه با تیم های بانوان این کشور دیدارهای دوستانه ای نیز داشته است.

سال گذشته این تیم پاکستان را شکست داد

این تیم، تا کنون در دو دوره مسابقات فوتبال بانوان کشورهای جنوب آسیا حضور داشته، در اولین حضور خود در سال ۲۰۱۰ در بنگلادش نتوانست نتیجه قابل قبولی را کسب کند و در همان مرحله گروهی از مسابقات حذف شد.

در سال ۲۰۱۲ در دومین حضورش در مسابقات بانوان کشورهای جنوب آسیا در سریلانکا توانست با شکست چهار بر صفر پاکستان، راهی مرحله نیمه نهایی این مسابقات شود و بعد از شکست در این مرحله با کسب مقام چهارم این مسابقات را به پایان رساند.

کمیته بانوان فدراسیون فوتبال در طول شش سال فعالیت خود توانسته با حضور در دوره های آموزشی مربیگری و داوری فیفا حضور داشته باشد که این کمیته در حال حاضر دارای یک مربی دارای لیسانس و چهار داور و کمک داور بین المللی است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.