کشف هفت تن مواد انفجاری در حومه کابل

به روز شده:  11:05 گرينويچ - جمعه 15 مارس 2013 - 25 اسفند 1391

امنیت ملی: اانفجار این مقدار مواد انفجاری می‌توانست، تا فاصله یک هزار و پنجصد متری همه چیز را نابود و ویران‌کند.

ریاست امنیت ملی افغانستان اعلام کرد که یک کامیون حامل بیش ازهفت تن مواد انفجاری را در کابل کشف و خنثی کرده است.

شفیق الله طاهری سخنگوی این اداره به خبرنگار بی‌بی‌سی گفت: "انفجار این مقدار مواد انفجاری می‌توانست، تا فاصله یک هزار و پنجصد متری همه چیز را نابود و ویران‌کند."

سخنگوی امنیت ملی همچنین گفت این حمله ناکام توسط نیروهای شبکه جلال الدین حقانی و شواری کویته سازمان دهی شده بود.

آنگونه که سخنگوی امینت ملی افغانستان گفته، مهاجمان می خواستند ابتدا کامیون حامل هفت تن مواد انفجاری را، منفجر کنند و پس از آن به حملات خود به اهدافی در کابل پایتخت ادامه دهند.

در بیست و سوم حوت/اسفند، نیروهای امنیتی افغانستان این کامیون را در حومه شرقی شهر کابل متوقف کرده و با مهاجمان انتحاری که قصد انتقال این کامیون و سپس حمله به اهدافی در کابل را داشتند، درگیر می شوند.

شفیق الله طاهری می گوید در این حمله، پنج تن از مهاجمان انتحاری کشته شده و دو تن دیگر از آنها بازداشت شدند.

اداره امنیت ملی افغانستان خبر کشته شدن و باز داشت این مهاجمان را دو روز قبل، (پنجشنبه ۲۳ حوت) به رسانه داده بودند. اما در مورد کامیون حامل هفت تن مواد انفجاری چیزی نگفته بودند.

آقای طاهری امروز به خبرنگاران گفت که : " مواد انفجاری در داخل کیسه‌های سیمان در یک کامیون جاسازی شده بود که در حومه شرقی شهر کابل کشف شد."

امنیت ملی افغانستان دور روز قبل اعلام کرد که با حمله به مخفی‌گاه یک گروه هفت نفری از مهاجمان انتحاری در کابل، پنج تن از مهاجمان انتحاری کشته و دو نفر دیگر از آنها بازداشت شده اند.

حالا مشخص شده که کامیونی حامل هفت تن مواد انفجاری نیز در همین عملیات به دست نیروهای امنیتی افتاده است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.