دو کودک و ده شورشی طالب در غزنی کشته شدند

بنا به گزارش‌ها دو کودک در یک عملیات مشترک نیروهای افغان و بین المللی در منطقه اسفندی ولایت غزنی در جنوب افغانستان، کشته شده‌اند.

معاون والی غزنی در جنوب افغانستان هم از کشته شدن حداقل ۱۰ شورشی طالب و زخمی شدن ۹ نفر غیر نظامی، از جمله دو کودک، در منطقه اسفندی این ولایت خبرداد.

خبرگزاری‌ها از زخمی شدن هشت کودک در این جریان خبر داده‌‌اند.

محمد علی احمدی با تایید این خبر به بی‌بی‌سی گفت: "طالبان در این منطقه حضور داشتند و با ایجاد پاسگاه بازرسی برای مسافرین و مردم مشکلات ایجاد کرده بود."

او افزود با توجه به اینکه محل در نزدیکی تیم بازسازی ولایتی ارتش آمریکا قرار داشت در عملیات مشترک نیروهای افغان از نیروی هوایی ناتو نیز کار گرفته شده‌است.

محمد حسین عادل، فرمانده پلیس غزنی نیز در این باره می‌گوید که ابتدا مخالفان مسلح کاروان نیروهای خارجی را هدف حمله مسلحانه قرار دادند که با حمله هوایی نیروهای خارجی مواجه شدند.

باشندگان محل می‌گویند که درگیری میان مخالفان مسلح و نیروهای خارجی برای مردم محل نیز خسارات مالی و تلفات جانی به جا گذاشته است.

دکتر بازمحمد همت مسئول بیمارستان غزنی نیز زخمی شدن هشت غیر نظامی را تایید کرد.

شاهدان عینی در صحبت با بی‌بی‌سی گفتند که در محل رویداد ۲ خودرو تخریب شده، اجساد کشته‌شدگان و مهماتی که در اطراف این خودروها پراکنده بوده‌اند را دیده‌اند.

گروه طالبان با پخش خبرنامه‌ای تایید کرده‌اند که در یک درگیری مسلحانه در غزنی ۸ عضو این گرو کشته شده‌اند. طالبان همچینن ادعا کرده‌اند که به نیروهای امنیتی افغان و ناتو نیز تلفات سنگینی وارد کرده‌اند.

حامد کرزی، رئیس‌جمهور افغانستان، حدود یک ماه پیش نیروهای افغان را از این که از ناتو تقاضای پشتیبانی هوایی بکنند منع کرده بود.

مطالب مرتبط