والی زابل از سوءقصد جان سالم به در برد

Image caption محمد اشرف ناصری والی زابل

مقام‌های محلی ولایت زابل در جنوب افغانستان می‌گویند که والی این ولایت از یک حمله انتحاری و انفجار بمب جاسازی شده در یک موتر/خودرو جان سالم به در برده‌است.

اما در این حادثه پنج آمریکایی و یک پزشک افغان کشته شدند. در میان آمریکایی‌ها دو شهروند غیرنظامی این کشور نیز شامل هستند.

شریف‌الله ناصری، سخنگوی والی زابل، گفت که این حمله صبح امروز در قلات مرکز این ولایت، رخداده که هدف آن سوءقصد به جان محمد اشرف ناصری والی این ولایت بوده است.

سخنگوی ولایت زابل همچنین گفت که در این رویداد به والی زابل آسیبی نرسیده است اما محافظان امنیتی آقای ناصری، زخمی شده اند.

سخنگوی والی زابل تایید می کند که ابتدا بمب جاسازی شده در یک موتر در مسیر راه آقای ناصری در فاصله کم از بیمارستان مرکزی، منفجر شد و سپس یک مهاجم انتحاری خود را در نزدیک موتر آقای ناصری منفجر ساخت.

شاهدان عینی به بی‌بی‌سی گفته‌اند که والی زابل به همراه تعدادی از مهمان‌های خارجی در حال عبور از مقابل ساختمان بیمارستان مرکزی این ولایت بود که صدای انفجار شنیده شد.

گفته شده است که شدت این انفجار به حدی قوی بود که صدای آن در فاصله های دورتر از محل رویداد شنیده شد، و شیشه‌های ساختمان های اطرف محل رویداد را شکسته است.

تاکنون مسئولیت این رویداد را کسی به عهده نگرفته است.

زابل از ولایت های نا آرام و هم مرز با پاکستان در جنوب افغانستان موقعیت دارد.

مطالب مرتبط