۱۳ سرباز ارتش افغان در حمله موشکی مخالفان کشته شدند

Image caption ولسوالی مروره ولایت کنر، در شرق افغانستان

در نتیجه حمله موشکی مخالفان دولت به یک پاسگاه مرزی نیروهای ارتش افغان ۱۳ سرباز ارتش کشته شدند.

پلیس کنر می‌گوید که دست کم بیست موشک از سوی مخالفان مسلح دولت به یک پاسگاه مرزی نیروهای ارتش در ولسوالی ناری این ولایت اصابت کرده است.

نیروهای ارتش ملی کنترول محل را در دست دارند و درگیری پایان یافته است.

گزارش شده است که مخالفان دولت برای مدت کوتاهی کنترل این پاسگاه را به دست داشتند، و بعدا نیروهای امنیتی افغان با رسیدن سربازان تازه نفس توانستند کنترل پاسگاه را دوباره بدست گیرند.

مقامات محلی می گویند که اجساد ۱۳ سرباز کشته شده نیز توسط هلی کوپترهای ارتش ملی افغانستان از محل انتقال داده شد است. گفته می شود که در این پاسگاه ۱۸ سرباز ارتش ملی مستقر بوده اند که ۵ نفر آنان در زمان حادثه در این پاسگاه حضور نداشته‌اند.

این پاسگاه از اهمیت ویژه‌ای برای ارتش ملی افغانستان مستقر در این ولسوالی برخوردار است. به همین دلیل دو واحد ارتش ملی افغانستان در نزدیکی این پاسگاه قرار دارند.

عبدالحبیب سیدخیل، فرمانده پلیس کنر، در صحبت با بی‌بی‌سی، حمله مخالفان مسلح به پاسگاه ارتش در کنر را "وحشتناک" توصیف کرد.

فرمانده پلیس کنر گفته است که در این درگیری سه عضو گروه طالبان کشته شده و سه تن دیگر از مهاجمان زخمی شده اند.

او گفت که اخیرا فعالیت های مسلحانه در بخش هایی از کنر به ویژه در ولسوالی های مروره و ناری که در نزدیکی مرز پاکستان قرار دارند، بیشتر شده است و شاخه‌های محلی گروه القاعده و طالبان حملاتی را در این ولایت راه اندازی می‌کنند.

مقام های ارتش در شرق کشور هم این خبر را تایید می‌کنند و می‌گویند که در گیری مسلحانه میان سربازان ارتش و گروه های مخالف مسلح همچنان ادامه دارد.

گروه طالبان مسئولیت این حمله را به عهده گرفته و گفته اند که تلفات سنگینی را به نیروهای ارتش افغانستان وارد کرده اند.

کنر در شرق کشور از ولایت های نا آرامی است که با پاکستان مرز مشترک دارد.

مطالب مرتبط