وزارت کشور افغانستان: انفجار مین کنار جاده‌ای جان ۷ غیر نظامی را گرفت

Image caption انفجار کنار جاده ای یکی از مرگبار ترین حملات شورشیان مخالف دولت افغانستان برای نظامیان و غیر نظامیان می باشد.

وزارت امور داخله افغانستان اعلام کرد که براثر انفجار مین در ولسوالی شیندند ولایت هرات در غرب افغانستان ۷ غیر نظامی کشته و چهار نفر دیگر زخم برداشتند.

سایت رسمی این وزارت گزارش داده است که این رویداد روز چهارشنبه، ٢٨ حمل/فروردین در ساعت ۸:۴۵ بامداد به وقت محلی رخ داده و یک خودرو باربری با مین کارگذاری شده توسط نیروهای شورشی مخالف دولت افغانستان برخورد کرده‌است.

غلام سخی، فرمانده پلیس ولسوالی شیندند نیز به بی بی سی گفت که این افراد از منطقه زیر کوه به طرف علی آباد در حرکت بودند که مین در مسیر آنان منفجر شد.

او افزود تمام سر نشینان خودرو افراد کوچی (عشایر) بودند که تعداد زیادی از کشته شدگان نیز زنان و کودکان اند.

چندی پیش یک مقام نظامی آمریکا، بمب‌های کنار جاده‌ای را بزرگترین خطر برای نیروهای خارجی و غیرنظامیان در افغانستان خواند.

ژنرال مایکل باربرو به اعضای کنگره آمریکا گفت در سال آینده بیشتر تلفات نیروهای خارجی از انفجار این گونه بمب‌ها خواهد بود.

سازمان ملل نیز از شورشیان افغان خواسته بود که برای جلوگیری از تلفات غیرنظامیان، از این نوع بمب ها استفاده نکنند.

کشته شدن شش نفر در شمال افغانستان

در خبر دیگری در مورد خشونت در افغانستان، عبدالمنان روفی سخنگوی پلیس ولایت جوزجان در شمال افغانستان به بی بی سی گفت که شش نفر در مسیر راه شهر شبرغان و اندخوی به قتل رسیده اند.

او افزود که اجساد سر بریده این افراد، که از دیروز ناپدیده شده بودند توسط پلیس پیدا شده ولی تاکنون هویت شان مشخص نگردیده است.

گفته می‌شود که سه سرباز و یک افسر ارتش ملی در میان کشته شدگان بوده اند.

آنان با لباس غیرنظامی مسافرت می کردند.

تاکنون نیروهای مخالف دولت افغانستان مسئولیت قتل این افراد را به دوش نگرفت اند.

مطالب مرتبط