معترضان خواستار برکناری والی ننگرهار شدند

Image caption معترضان والی ننگرهار را به فساد و غصب زمین‌های دولتی متهم کردند

هزاران تن از اهالی ولایت ننگرهار در شرق افغانستان بر علیه والی این ولایت راهپیمایی کردند.

معترضان خشمگین از دولت افغانستان خواستند که گل‌آغا شیرزوی، والی ننگرهار را از کار برکنار کند و به دادگاه بکشاند.

آنان والی ننگرهار را به دست داشتن در فساد و غصب‌ زمین‌های دولتی متهم کردند.

راهپیمایی علیه والی ننگرهار از ساعات اولیه صبح آغاز شد و جریان عادی ترافیک را مختل کرد. شماری از شهروندان جلال‌آباد از بسته شدن راه ننگرهار-تورخم شکایت کرده‌اند.

ذبیح‌الله زمری از شرکت کنندگان این راهپیمایی و عضو شورای ولایتی ننگرهار به بی‌بی‌سی گفت که معترضان از دولت ‌می‌خواهند که گل‌آغا شیرزوی را به دادگاه بکشاند.

یکی از باشندگان/ساکنان ننگرهار به بی‌بی‌سی گفت که همزمان با آغاز راهپیمایی مغازه‌‌داران تعطیل کردند و خیابان‌ها به روی ترافیک بسته شد.

گُل‌آغا شیرزوی والی ننگرهار تاکنون در برابر اتهامات معترضان واکنشی نشان نداده اما احمد ضیا عبدالزی سخنگوی ولایت ننگرهار به رسانه‌ها گفته است که شکایات اهالی ننگرهار را بررسی خواهند کرد.

سخنگوی والی ننگرهار همچنین گفت که معترضان شکایات خود را در نامه‌ای به ولایت فرستاده‌اند. او افزود که برای بررسی اتهام‌ها علیه والی ننگرهار هیاتی از کابل به جلال‌آباد سفر کرده است.

پیش از این شماری از اعضای مجلس نمایندگان نیز خواهان برکناری آقای شیرزوی از سمت ولایت ننگرهار شده بودند اما این نخستین بار است که باشندگان ننگرهار بر علیه والی این ولایت راهپیمایی می‌کنند.