روزنامه های کابل: شنبه، ۷ ثور

کودتای هفتم ثور و پیروزی مجاهدین در هشتم ثور، از موضوع‎های اصلی مورد بحث سرمقاله‎ها و مطالب تحلیلی روزنامه‎های چاپ امروز کابل است.

روزنامه دولتی انیس روزهای هفتم و هشتم ثور را "دو روز سیاه و سفید در تاریخ سیاسی کشور" دانسته و نوشته سیاه به این دلیل است که در روز هفتم ثور کشور به بدبختی فرو رفت و سفید به این دلیل است که در هشتم ثور مردم افغانستان متحد شدند.

روزنامه افزوده که پیروزی مجاهدین پایان مبارزه نبود، بلکه پس از آن "دشمنان سوگندخورده" دسیسه کردند و تخم نفاق و جاه طلبی را بین افغان‎ها پاشیدند. به نظر انیس، جنگ‎های داخلی زمینه آن را فراهم کرد که نطفه تروریسم در افغانستان از "پیوند طالبان، القاعده و آی‎اس‎آی" متولد شد.

به تعبیر انیس، این "نطفه حرام" به طوری سریع رشد کرد که جهان را به وحشت انداخت و تا حال جامعه بین‎المللی سرگرم نبرد با این "هیولای قرن" است. این روزنامه دولتی افزوده که رویداد هفتم ثور سر آغاز این‎همه بدبختی بود.

اما آرمان ملی این دو روز را "سرخ و سبز" خوانده و نوشته که گویی امروز(هفتم ثور) برای قتل فردا زاده شده بود ـ فردایی که خنجر خونین را به کار بست تا در فرجام به سرنوشت مشابهی گرفتار آید."

روزنامه هفتم ثور را رویدادی دانسته که به قیمت جان میلیون‎ها انسان تمام شد و عاملان آن کشور ویرانی را به مجاهدان سپردند. آرمان ملی افزوده که جهاد هم فصل افتخارآمیزی بود که "ناهوشیارانه به دامنه‎های دهشت کشانده شد".

اطلاعات روز هفتم و هشتم ثور را "برادرخوانده بی‎رحم" خوانده و معتقد است که "به همان اندازه که باید از هفتم ثور متنفر بود، می‎توان از هشتم ثور نیز متنفر بود، هر دو عجین با کشتار و آوارگی و در به‎دری بود".

سرمقاله‎نویس اطلاعاتروز افزوده: "اگر مبارزه ما برای شکست متولیان هفتم ثور میمون و مبارک بود، این مبارزه با خودخواهی‎ها و کژاندیشی‎ها و نابخردی‎های متولیان هشتم ثور، روزگار سیاه‎تر به باور آورد."

این روزنامه همچنین نوشته: "متولیان هفتم ثور رفتند و آنها در نبودشان محاکمه شدند، اما مجریان هشتم ثور هنوز هم در قدرتند و از بابت اعمال پس از پیروزی بدون بازخواست بر قدرتند و هنوز هم بر مصایب و آثار پس از هشتم ثور تکیه می‎کنند و بر همان ملاک‎ها و ارزش‎ها مسبب تقسیم ملت و هویت شده‎اند."

هشت صبح شاهراه کابل-هرات را " شاهراه مرگ" خوانده و با اشاره به حادثه ترافیکی روز جمعه در ولایت جنوبی قندهار به نقل از منابع کمیسیون مواصلات مجلس نوشته که هیچ گونه جریمه یا جزایی برای رانندگانی که به سرعت رانندگی می‎کنند، تعیین نشده است.

در این رویداد که یک بس (اتوبوس) با یک تانکر سوخته رهاشده در روی جاده برخورد کرد، ۴۵ نفر کشته و ۱۰ تن دیگر زخمی شدند. این بس حامل مسافران از ولایت هلمند به کابل بود و این رویداد در ولسوالی میوند ولایت قندهار روی داد.

هشت صبح در سرمقاله خود از وزارت حمل و نقل انتقاد کرده که به عنوان متولی امور حمل و نقل در کشور در مدیریت درست شاهراه‎ها "ناکام" بوده است. به نظر روزنامه، این وزارت نتوانسته که شرکت‎های حمل و نقل را مجبور کند که استانداردهای حمل و نقل را رعایت کنند.

نویسنده هشت صبح همچنین تاکید کرده که باید برای بالا بردن آگاهی رانندگان از تخلفات رانندگی کارهای بیشتری صورت گیرد، در حالی که به نوشته این روزنامه، وزارت حمل و نقل کار درخوری در این زمینه انجام نداده است.

مطالب مرتبط