فرد شماره دوم پلیس غزنی کشته شد

Image caption غزنی از ولایت ناآرام در جنوب افغانستان است - عکس از بایگانی.

مقام‎های ولایت غزنی در جنوب افغانستان گفته‎اند که محمدحسین، مسئول امنیت پلیس این ولایت بر اثر انفجار بمب کنار جاده‎ای کشته شده است.

محمدعلی احمدی معاون والی غزنی به بی‎بی‎سی گفت که فرد شماره دوم پلیس غزنی زمانی کشته شد که با نیروهای پیشتیبانی پلیس برای حمایت از نیروهای امنیتی مستقر در ولسوالی "زنَخان" عازم این منطقه بود.

آقای احمدی افزود که دو مامور پلیس هم در این انفجار کشته و دو پلیس دیگر زخمی شدند.

گروه طالبان مسئولیت این انفجار را به عهده گرفته و در اطلاعیه‎ای که به رسانه‎ها فرستاده مدعی شده که در این انفجار و درگیری بین طالبان و پلیس در زنخان، تلفات بیشتری به نیروهای دولتی وارد شده است.

معاون والی غزنی گفت که بامداد امروز (۸ ثور/اردیبهشت) امنیت این ولسوالی بر اثر حمله نفرات وابسته به گروه طالبان "در معرض تهدید" قرار گرفت و به همین دلیل فرمانده و مسئول امنیت پلیس با شماری از واحدهای پلیس غزنی وارد زنخان شدند.

Image caption غزنی امسال به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام نامگذاری شده است

به گفته آقای احمدی، کاروان پلیس در داخل یک منطقه روستایی هدف انفجار بمبی که از دور کنترل می شد، قرار گرفت و این تلفات به پلیس وارد شد.

ذبیح‎الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان در پیامی به رسانه‎ها گفت که جنگ زنخان و انفجاری که منجر به قتل محمدحسین شد، بخشی از عملیات بهاری این گروه موسوم به "خالد بن ولید" است.

گروه طالبان دیروز در اعلامیه‎ای خبر داده بود که این عملیات را روز هشتم ثور به مناسبت بیست و یکمین سالگرد پیروزی مجاهدین آغاز می‎کند.

گروه‎های جهادی در هشتم ثور ۱۳۷۱ با ساقط کردن دولت دکتر نجیب‎الله وارد کابل شدند و پس از آن سال‎ها از این روز به عنوان روز پیروزین مجاهدان بزرگداشت می‎شد.

اما در سال‎های اخیر این رسم تقریباً کنار گذاشته شده و مراسم رسمی از سوی دولت برگزار نمی‎شود.

مطالب مرتبط