وزارت دفاع: نیروهای امنیتی افغان قادر به کنترول اوضاع بعد از ۲۰۱۴ هستند

Image caption شمار نیروهای ارتش افغانستان نیز پس از سال ۲۰۱۴ میلادی به ۳۵۲ هزار نفر افزایش خواهند یافت

وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد که نیروهای امنیتی این کشور قادر به کنترول اوضاع بعد از سال ۲۰۱۴ خواهند بود و شمار نیروهای ارتش افغانستان نیز پس از سال ۲۰۱۴ میلادی به ۳۵۲ هزار نفر افزایش خواهد یافت.

ژنرال محمد ظاهر عظیمی سخنگوی وزارت دفاع افغانستان به خبرنگاران در کابل گفت که تهدیدهای همانند جنگ، تروریسم و نا امنی وجود دارند، ولی نیروهای امنیتی بخصوص ارتش ملی افغانستان از توانایی لازم برای مهار این تهدیدها برخوردار هستند.

او درباره نگرانی مردم بعد از سال ۲۰۱۴ که قراراست نیروهای خارجی از افغانستان بیرون شوند، گفت که نیروهای امنیتی افغان بخصوص ارتش ملی افغانستان هر روز نسبت به گذشته از توانمندی‌های بیشتری برخوردار می‌شوند.

او تاکید کرد که نیروهای ارتش ملی افغانستان علاوه بر بودجه ۴.۱ میلیارد دلاری که توسط کشورهای بین المللی تعهد شده حمایت مردم افغانستان را نیز با خود دارند.

سخنگوی وزارت دفاع افغانستان از آمادگی نیروهای امنیتی افغانستان برای گرفتن مسئولیت رهبری عملیات‌های نظامی در این کشور خبر داده و گفت که اکنون نیز رهبری ۹۰ درصد عملیاتها نظامی به دوش نیروهای افغان‌است.

عظیمی شورشیان مسلح مخالف دولت افغانستان را تهدید جدی نداسته و می‌گوید که این نیروها درحال حاضر توانایی جنگ رو به رو را با نیروهای امنیتی افغان ندارند و به همین دلیل دست به حملات تروریستی می‌زنند.

بخشی از مردم افغانستان، نسبت به وضعیت امنیتی پس از سال ۲۰۱۴ و خروج نیروهای ناتو نگران هستند.

مطالب مرتبط