زاخیلوال: شماری از نمایندگان پارلمان در قاچاق آرد دست دارند

Image caption وزیر مالیه هفته گذشته شماری از نمایندگان پارلمان را به قاچاق مواد مخدر و مشروبات الکلی متهم کرد

عمر زاخیلوال، وزیر مالیه افغانستان، ادعا کرده که شماری از اعضای مجلس نمایندگان این کشور در قاچاق آرد از پاکستان دست دارند.

هفته گذشته، آقای زاخیلوال به خبرنگاران گفت که یک حلقه کوچک در پارلمان افغانستان در قاچاق مواد مخدر و قاچاق مشروبات الکلی دست دارند.

روز شنبه آقای زاخیلوال افزود که گروهی را شناسایی کرده است که وابسته به برخی از اعضای مجلس نمایندگان اند و از بیش از یک سال بدین سو از پاکستان به پیمانه زیاد آرد به افغانستان قاچاق می‌کنند.

اما مجلس نمایندگان افغانستان این اتهام را رد کرده است. سید اکرام، منشی مجلس گفته که آقای زاخیلوال برای ادعا های خود باید مدارک ارائه کند.

به گفته آقای زاخیلوال این گروه از طریق ولایت ننگرهار از پاکستان آرد به افغانستان قاچاق می‌کنند.

وزیر مالیه از کسی نام نبرد، اما گفت که پرونده این افراد تکمیل شده و به زودی به شورای امنیت و دادستان کل ارجاع خواهد شد.

جنجال مجلس و وزیر مالیه

چند هفته پیش، شماری از نمایندگان پارلمان افغانستان برای استیضاح وزیر مالیه امضا جمع آوری کردند. دلیل استیضاح ادعا‌های فساد علیه او خوانده شد.

بعد از آن، آقای زاخیلوال ادعا کرد شماری کمی از نمایندگان در قاچاق مواد مخدر و مشروبات الکلی دست دارند.

وزیر مالیه افغانستان همچنین ادعا کرد که این افراد از او خواسته اند که امضا هایی را که برای استیضاح وی جمع آوری شده است، از نمایندگان خریداری کند. اما مجلس این ادعاهای وزیر مالیه را رد کرد.

آقای زاخیلوال اعلام کرد که شورای وزیران به او گفته است که دلایل نمایندگان مجلس برای استیضاح قانع کننده نیست، به همین دلیل او در جلسه استیضاح حاضر نخواهد شد.

پیش از این مجتبی پتنگ، وزیر داخله (کشور) افغانستان به شورای امنیت ملی این کشور شکایت کرده بود که اعضای مجلس نمایندگان و سنا در کار او مداخله می‎کنند.

مطالب مرتبط