'انفجار مواد منفجره طالبان هفت عضو این گروه را در یک مسجد کشت'

Image caption طالبان در برخی از مناطق غزنی حضور دارند

مقام های در ولایت غزنی در جنوب افغانستان گفته‌اند که هفت عضو گروه طالبان در انفجار مواد منفجره‌ای که با خود به یک مسجد برده بودند، کشته شده‌اند.

شاهدان گفته‌اند که این انفجار شامگاه روز جمعه (۳ جوزا/خرداد) دقایقی پس از نماز شام در روستای "علی‌جان" در ولسوالی "اندر" روی داد.

یک شاهد این رویداد به گزارشگر بی‌بی‌سی در غزنی گفت: "شب گذشته هفت نفر از طالبان به مسجد آمدند و یک بشکه هم با خود داشتند. بشکه را در تاق مسجد گذاشتند و بعد از نماز بعضی از آنها بیرون رفتند و دیگران هم در حال رفتند بودند که یکی از طالبان به نزدیک بشکه رفت و انگشتش را به بشکه زد و انفجار شد."

این شاهد خود یکی از زخمیان این انفجار است که در حال حاضر در بیمارستان شهر غزنی تحت درمان است. او به دنبال این انفجار مهیب از هوش رفت و زمانی که به هوش آمد، در بیمارستان بود.

خلیل‌الله هوتک دبیر شورای ولایتی صلح غزنی به بی‌بی‌سی گفته است که براساس گزارش‌های اولیه، در این انفجار همه افراد طالبانی که وارد مسجد شده بودند، کشته شده‌اند.

برخی گزارش‌ها هم حاکی از آن است که یک مرد روستایی و یک کودک هم در این مسجد کشته شده‌اند.

دبیر شورای صلح غزنی همچنین گفته است که در یک رویداد دیگر، یک افسر پلیس محلی در ولسوالی "گیلان" کشته و دو مامور پلیس دیگر زخمی شده‌اند.

آقای هوتک افزود که در این رویداد نیروهای پلیس محلی و نفرات وابسته به گروه طالبان بامداد روی شنبه، ۴ جوزا با هم درگیر شدند.

او افزود که در این درگیری ۱۶ نفر از گروه طالبان هم کشته شدند.

به گفته آقای هوتک، درگیری در این منطقه همچنان ادامه دارد.

گروه طالبان هنوز درباره رویدادهای اندر و گیلان اظهار نظر نکرده است.

طالبان در برخی از مناطق غزنی و از جمله این دو محله نفوذ و حضور دارند.

مطالب مرتبط