افزایش قربانیان حمله انتحاری روز جمعه کابل

Image caption حمله مهاجمان انتحاری در کابل هفت کشته و ۱۷ زخمی به جاگذاشت

وزارت داخله/ کشور افغانستان اعلام کرده است که در حمله عصر جمعه (۳ جوزا، خرداد) مهاجمان انتحاری به دفتر سازمان بین‌المللی مهاجرت سازمان ملل (IOM) یک پلیس، دو غیر نظامی و ۴ مهاجم انتحاری کشته و ۱۷ نفر دیگر نیز زخمی شدند.

صدیق صدیقی، سخنگوی وزارت داخله روز شنبه به خبرنگاران گفت که زخمی شدگان ۱۰ غیر نظامی افغان و ۷ کارمند سازمان بین المللی مهاجرت (IOM) هستند.

او درباره هویت زخمی شدگان گفت که یک ایتالیایی و ۶ شهروند نپالی مجروحان خارجی هستند.

آقای صدیقی افزود که افغان‌های زخمی شده نیز یک کودک، یک زن و هشت مرد ساکن کابل هستند.

او درباره نحوه حمله به این مرکز توضیح داد که عصر دیروز یکی از مهاجمان خودرو بمب گذاری شده خود را در محل منفجر کرد و سه نفر دیگر که به اسلحه سبک و سنگین مسلح بودند وارد ساختمان دفتر سازمان بین المللی مهاجرت شدند.

صدیقی درباره هویت حمله کنندگان که اجساد آنان به دست پلیس افتاده گفت که تاکنون هویت آنان مشخص نشده و تحقیقات در این زمینه جریان دارد.

کشته شدن یک مهاجم انتحاری دیگر

سخنگوی وزارت داخله افزود که صبح امروز نیز یک حمله کننده انتحاری در حوزه هشتم پلیس کابل قبل از اینکه نیروهای امنیتی به محل برسند، جلیقه انفجاری اش را منفجر کرد و فقط خودش کشته شد.

او افزود که مردم محل از حضور یک فرد مشکوک در این منطقه به پلیس خبر داده بودند، وقتی این فرد از ورود نیروهای پلیس مطلع می‌شود، سرآسیمه شده و جلیقه انفجاری‌اش منفجر می‌شود.

ستایش از نیروهای افغان

سفارت آمریکا با محکوم کردن حمله گروهی به مرکز شهر کابل در بیانیه ای آورده که این حمله یک بار دیگر نبرد مداوم شورشی‌ها را علیه آینده بهتر برای افغانستان نشان می‌دهد.

در این بیانیه از واکنش سریع و موثر نیروهای امنیتی افغان تقدیر و تاکید شده که این موضوع نشان می‌دهد که دولت افغانستان برای به عهده گرفتن مسئولیت‌های کامل امنیتی در این کشور از توانمندی لازم برای حفاظت از مردمش برخوردار است.

دفتر هیات نمایندگی سازمان ملل در افغانستان نیز حمله به دفتر نمایندگی سازمان بین المللی مهاجرت را محکوم کرده و افزوده که فقط وضعیت یکی از زخمی شدگان وخیم است.

سازمان ملل با ابراز همدردی با خانواده قربانیان حادثه گفته که واکنش نیروهای امنیتی افغان و سازمان ملل در این حادثه قابل قدردانی است.

حمله انتحاری گروهی که عصر روز گذشته به دفتر سازمان بین المللی مهاجرت انجام شد، بعد از نزدیک به شش ساعت درگیری میان نیروهای امنیتی و مهاجمان انتحاری ساعت ۱۱ شب گذشته به وقت کابل پایان یافت.

مطالب مرتبط