۷پلیس افغان توسط مهمانان خود کشته شدند

Image caption نفوذ نیروهای طالبان در صفوف نیروهای مسلح افغانستان یکی از چالشهای عمده در این کشور به حساب می‌آید

مقامات محلی در ولایت قندهار در جنوب افغانستان اعلام کردند که ۷ پلیس افغان در ولسوالی ارغستان این ولایت توسط دو مهمان خود کشته شدند.

غورزنگ افریدی سخنگوی پلیس ولایت قندهار با تایید این خبر به بی‌بی‌سی گفت که دو نفر شب گذشته به عنوان مهمان وارد یک پاسگاه پلیس شدند و دیر هنگام شب اسلحه پلیس را گرفته و سربازان را به قتل رسانده‌اند.

او در ادامه افزود که این افراد اسلحه و یک خودرو پلیس را با خود برده‌اند. اکنون نیز جستجو برای پیدا کردن عاملان این حادثه ادامه دارد.

قاری یوسف احمدی سخنگوی طالبان با پذیرفتن مسئولیت این حمله به رسانه ها گفته است که کسانی به این هفت پلیس را کشته اند، از نفوذی های طالبان بوده‌اند.

آواخر فروردین ماه نیز ۱۳ قیام کننده محلی علیه طالبان که از آنان به نام 'پلیس خیزش' یاد می‌شود، در ولسوالی اندر این ولایت کشته‌ شدند.

محمد علی احمدی به بی‌بی‌سی گفته بود که "این افراد در منطقه کنده‌ایر که نقطه تلاقی میان نیروهای طالبان و نیروهای دولتی می‌باشد‌، کشته شده و اسلحه و خودرو آنان نیز توسط طالبان به یغما برده شده."

او افزود که تمام این افراد به ضرب گلوله جان داده اند و به نظر می‌رسد که افراد نفوذی طالبان در میان این نیروها، باعث غافلگیری و مرگ آنان شده باشد.

با گرم شدن هوا در افغانستان، تحرک نیروهای شورشی مخالف دولت در سراسر این کشور افزایش یافته‌است.

مطالب مرتبط