حمله انتحاری در مرکز ثبت نام رای دهندگان در جنوب افغانستان

Image caption ولایت زابل در جنوب افغانستان با پاکستان هم مرز است

حمله گروهی مخالفان مسلح به یک مرکز ثبت نام رای دهندگان در ولایت زابل در جنوب افغانستان، با کشته شدن هفت مهاجم پایان یافت.

گروهی از مهاجمان انتحاری صبح امروز در شهر قلات ولایت زابل، به یک مرکز ثبت نام رای دهندگان حمله کردند.

مقام‌های ولایت زابل گفته اند که یک گروه هفت نفری از مخالفان مسلح دولت ابتدا یک موتر مملو از مواد منفجره را در مقابل ساختمان مرکز ثبت نام رای دهندگان در مرکز ولایت زابل منفجر کردند و به ساختمان های اطراف آتش کشودند.

محمدجان رسولیار، معاون والی زابل به بی‌بی‌سی گفت که در این رویداد ۱۸ نفر به شمول یک عضو شورای ولایتی زابل و چهار پلیس، زخمی شده اند.

سیزده نفر از زخمی شده های این رویداد غیرنظامیان بوده اند که به بیمارستان مرکزی ولایت زابل منتقل شده اند.

اشرف رسولی، والی زابل گفته است که در این حمله هفت مهاجم انتحاری شرکت داشتند که همه مهاجمان کشته شده اند. حمله کنندگان انتحاری با سلاح سبک و سنیگن مجهز بودند.

آقای رسولی افزوده که ابتدا یک مهاجم انتحاری موتر مملو از مواد منفجره حامل خود را در مقابل ساختمان مرکز ثبت نام رای دهندگان در شهر قلات مرکز زابل منفجر کرد و سپس شش مهاجم دیگر به تیراندازی پرداختند.

این مرکز ثبت نام در محلی بین دفتر والی و مقر شورای ولایتی موقعیت دارد و ظاهرا هدف مهاجمان تاسیسات دولتی بوده است.

مسئولیت این حمله را تاکنون کسی به عهده نگرفته است.

پیش از این اوایل صبح امروز هفت مهاجم انتحاری دیگر به فرودگاه بین‌المللی کابل حمله کردند و مقام‌های پلیس کابل گفتند که با کشته شدن هر هفت مهاجم، این درگیری در نزدیک فرودگاه پایان یافت.

مطالب مرتبط