کرزی قتل دو کارمند ارشد دولت را 'به اشاره بیگانگان' دانست

Image caption رئیس جمهوری قتل نورآغا اکبری و نقیب‎الله سالک را کار آنانی دانست که "به اشاره بیگانگان افغانهای تحصیل‎کرده و مسلکی را به شهادت می‎رسانند تا کشور ما را از ترقی و پیشرفت باز دارند"

حامد کرزی، رئیس جمهوری افغانستان، قتل دو کارمند ارشد وزارت زراعت توسط افراد ناشناس در ولایت لوگر در جنوب کابل را تقبیح کرده است.

دفتر آقای کرزی در اطلاعیه ای نوشته است که نورآغا اکبری و نقیب الله سالک پنج روز پیش در ولایت لوگر ربوده شدند و سپس به قتل رسیدند.

این دو مقام ارشد پروژه باغداری و دامداری وزارت زراعت برای بازدید از یک باغ تازه احداث در ولایت لوگر به این ولایت رفته بودند که بنا بر اطلاعیه دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری، توسط افراد ناشناس ربوده شدند.

در اطلاعیه دفتر آقای کرزی آمده است: "رئیس جمهوری قتل نورآغا اکبری و نقیب‎الله سالک را کار آنانی دانست که به اشاره بیگانگان افغان‌های تحصیل‎کرده و مسلکی را به شهادت می‎رسانند تا کشور ما را از ترقی و پیشرفت باز دارند."

آقای کرزی قتل این دو کارمند ارشد وزارت زراعت را غیرانسانی دانسته و افزوده است: "کشتار کارمندان دولت، که تنها وظیفه‎شان خدمت به مردم افغانستان می‎باشد، دشمنی آشکار با این کشور است."

رئیس جمهوری افغانستان به نیروهای امنیتی دستور داده است که عاملان قتل این دو کارمند وزارت زراعت را شناسایی و بازداشت کنند.

لوگر از ولایت‎های ناامن نزدیک به کابل، پایتخت است و گروه طالبان در برخی از مناطق این ولایت نفوذ دارد.

هنوز مشخص نیست که دقیقاً عامل قتل این دو فرد چه کسانی بوده‎اند، اما پیش از این طالبان اعلام کرده‌‏اند که کارمندان از اهداف این گروه شمرده می‏‌شوند.

مطالب مرتبط