ده کارمند یک شرکت خصوصی در مرکز افغانستان ناپدید شده‌اند

Image caption مقام‌های محلی در وردک اخیرا گفته اند که اعضای سازمان جاسوسی و ارتش پاکستان با استفاده از نام طالبان تلاش کرده اند امنیت ولایت را برهم بزنند

مقام‌های ولایت میدان وردک در مرکز افغانستان گفته‌اند که ده کارمند یک شرکت تولید سنگ مرمر از سه روز به این سو ناپدید شده اند.

روز پنجشنبه، ٦ سرطان/تیر، عطالله خوگیانی، سخنگوی والی وردک به بی‌بی‌سی گفت که شامگاه دوشنبه، مخالفان مسلح به شرکت خصوصی تولید سنگ مرمر در ولسوالی سیدآباد این ولایت حمله کردند و یک کارمند این شرکت را کشتند.

آقای خوگیانی گفت که در این رویداد دو کارمند دیگر این شرکت در درگیری با مهاجمان زخمی شدند و حمله کننده‌ها ابزار و وسایل شرکت تولید سنگ مرمر را تخریب کردند.

به گفته سخنگوی والی وردک، به دنبال این حمله، ۱۰ کارمند شرکت تولید سنگ مرمر ناپدید شده‌اند و هنوز هیچ خبری از ناپدید شده‌ها در دست نیست.

Image caption حکومت افغانستان اخیرا نیروهای ویژه آمریکایی را از ولایت میدان وردک بیرون کرد

سخنگوی والی وردک همچنین گفت که از جمله افراد ناپدید شده، ٤ تن از محافظان مسلح شرکت هم بوده‌اند که همراه اسلحه‌شان ناپدید شده‌اند.

آقای خوگیانی افزود: "نیروهای کشفی و امنیتی تحقیقات را آغاز کرده‌اند تا مشخص شود که این افراد توسط مخالفان مسلح گروگان گرفته شده‌اند و یا موضوع دیگری در پشت این رویداد قرار دارد."

با گذشت سه روز از این رویداد تا هنوز هیچ خبری از سرنوشت ناپدید شده‌ها در دست نیست.

آدم ربایی هایی که در آن کارمندان شرکتهای توسعه ای خارجی و داخلی هدف قرار گرفته اند، پیش از این نیز در مرکز و ولایات افغانستان صورت گرفته است.

ولایت میدان وردک از نقاط نسبتا نا امن در مرکز افغانستان در ۳۵ کیلومتری پایتخت کابل است.

اخیرا مقام‌های این ولایت ادعا کرده که اعضای سازمان جاسوسی و ارتش پاکستان در بخش‌هایی از این ولایت جا‌ به جا شده و تلاش کرده اند که امنیت میدان وردک را برهم بزنند.

مطالب مرتبط