افغانستان به مرحله نیمه‌نهایی مسابقات فوتبال نوجوانان جنوب آسیا راه یافت

تیم ملی فوتبال نوجوانان افغانستان در سومین بازی خود در مرحله گروهی مسابقات نوجوانان کشورهای جنوب آسیا (سف) به مصاف تیم بوتان رفت و توانست این تیم را با نتیجه سه بر یک شکست دهد.

تیم نوجوانان بوتان بازی را خوب آغاز کرد و توانست در دقیقه ۱۹ به گل دست یابد.

این گل سرآغاز بازی خوبی برای نوجوانان افغانستان نیز بود. بازیکنان این تیم بعد از خوردن گل به خود آمدند و توسط عتیق الله وزیری در دقیقه ۲۷ به گل تساوی رسیدند.

هر دو تیم بوتان و افغانستان بازی را در نیمه اول با نتیجه تساوی یک بر یک به پایان رساندند.

بازیکنان نوجوان افغانستان بازی را در نیمه دوم کاملا در اختیار گرفتند و نشان دادند که می توانند در این بازی به پیروزی دست یابند.

در حالیکه این تیم در دقایق نخست نیمه دوم موقعیت های خوبی را از دست داد اما در دقیقه ۶۳ توسط نثار احمد نیکزاد به گل دوم خود دست یافت.

۹۰ دقیقه قانونی بازی به پایان رسیده بود و کمک داور این دیدار دو دقیقه وقت اضافه را اعلام کرد.

بازی در حال پایان یافتن بود که نثار احمد نیکزاد در آخرین ثانیه‌های وقت‌های اضافی توانست دومین گل خود و سومین گل افغانستان را به ثمر برساند.

با این نتیجه تیم نوجوانان افغانستان توانست با کسب دو تساوی مقابل پاکستان و نپال و یک پیروزی مقابل بوتان با کسب پنج امتیاز بعنوان تیم دوم "گروه بی" راهی مرحله نیمه نهایی این مسابقات شود.

در دیگر بازی این گروه نپال سه بر صفر از سد پاکستان گذشت و با کسب هفت امتیاز بعنوان تیم نخست "گروه بی" راهی مرحله نیمه نهایی شد.

دو تیم افغانستان و نپال منتظر دیدار فردا میان دو تیم هندوستان و بنگلادیش در "گروه ای" هستند تا حریفشان در مرحله نیمه نهایی را بشناسند.

در "گروه ای" این دوره از مسابقات بدلیل انصراف کشور مالدیو سه تیم بنگلادیش، هندوستان و سریلانکا با یکدیگر دیدار کردند.

تیم سریلانکا با دو باخت مقابل هندوستان و بنگلادیش از مسابقات حذف گردید و دو تیم هندوستان و بنگلادیش برای مشخص شدن صدرنشین این گروه فردا با یکدیگر دیدار می کنند.

مسابقات نوجوانان کشورهای جنوب آسیا هر دو سال یکبار از طرف فدراسیون کشورهای جنوب آسیا (سف) برگزار می‌شود که امسال دومین دور این رقابتها است.

تیم فوتبال نوجوانان پاکستان دو سال گذشته در اولین دوره این رقابتها به مقام قهرمانی رسیده بود.

مطالب مرتبط