طالبان در فاریاب دکل‎های برق را منفجر کردند

Image caption نیروی برق در ولایت فاریاب از کشور ترکمنستان وارد می شود

مقامهای ولایت فاریاب در شمال افغانستان گفته‎‏اند که گروه طالبان دست‏کم چهار بار در دو هفته اخیر پایه‎ها/دکل‎های برق را تخریب کرده‎اند.

عبدالسلام نزهت ولسوال (فرماندار) دولت‏‎آباد به بی‎بی‎سی گفت که طالبان سه بار پایه‏‎های برق را منفجر کردند و بار آخر دیشب با شلیک گلوله کیبل/کابل‏‌های برق را قطع کردند.

عبدالباقی منشی/دبیر شورای ولایتی فاریاب گفت که این اقدام گروه طالبان منجر به قطع نیروی برق وارداتی از ترکمنستان در منطقه دولت‎آباد و شهر میمنه، مرکز ولایت فاریاب شد.

منشی شورای ولایتی فاریاف افزود که طالبان این کار را در واکنش به اقدام اخیر دولت مبنی بر منع استفاده از موتورسیکلت در این ولایت انجام داده‏اند.

طالبان از موتورسیکلت هم به عنوان واسطه نقلیه استفاده می‎کنند و هم آن گونه مقامات می‎گویند در بمبگذاری‎ها، مواد منفجره و بمب را در موتورسیکلیت کار می‏گذارند.

دولت پیش از این در برخی ولایت‏‎های دیگر هم استفاده از موتورسیکلت را منع کرده و هدف از صدور از این دستور را محدود کردن فعالیت‏‎های خرابکارانه شورشیان اعلام کرده است.

آقای نزهت گفت هر بار که طالبان پایه‏‌های برق را منفجر کردند، مسئولان دولتی به کمک نیروهای امنیتی و ارتش، پایه‏‎های تخریب شده را دوباره ساختند.

یک مقام دیگر دولتی در ولایت فاریاب گفت که حمله به تاسیسات نیروهای برق ترفند تازه گروه طالبان است که می‏‎خواهد با این کار مردم را تحت فشار قرار دهد.

گروه طالبان هنوز در این مورد اظهار نظر نکرده است.

مطالب مرتبط