انفجار مین 'کارگذاری شده توسط طالبان' هفت عضو یک خانواده افغان را کشت

Image caption روزی خان یک شهروند قندهار که ۱۲ عضو خانواده خود را از دست داده، در دیدار با کرزی یخن خود را پاره کرد

مقامات محلی در ولایت قندهار در جنوب افغانستان اعلام کردند که انفجار مین کارگذاری شده توسط نیروهای طالبان در ولسوالی میوند ولایت قندهار در جنوب افغانستان جان هفت غیر نظامی را گرفت.

سید جاوید فیصل، سخنگوی والی ولایت قندهار به بی‌بی‌سی گفته است که دو زن از جمله کشته شدگان هستند.

در این انفجار سه نفر هم زخمی شده‌اند.

او افزود که این حادثه ساعت ۷ شامگاه پنجشنبه روی داد و تمام قربانیان اعضای یک خانواده بودند که قرار بود در یکی مراسم نامزدی یک از خویشاوندان خود در ولسوالی میوند شرکت کنند.

تاکنون گروه طالبان در این باره اظهار نظری نکرده است.

در روزهای گذشته دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان از افزایش ۲۳ درصدی تلفات غیرنظامیان خبر داده و بمبگذاری توسط شورشیان را عامل اصلی آن دانسته است.

دفتر هیئت کمک سازمان ملل در افغانستان، یوناما، در گزارش تازه خود نوشته است که در شش ماه اول سال جاری میلادی در افغانستان، ۱۳۱۹ غیرنظامی کشته و ۲۵۳۳ تن دیگر زخمی شده‎اند که در مقایسه با زمان مشابه در سال گذشته ۲۳ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

بازماندگان قربانیان حملات مسلحانه گفته اند که هم دولت و هم مخالفان دولت نسبت به آنان بی مهر هستند.

تصاویر ویدیویی که روز گذشته توسط دفتر رئیس جمهور افغانستان پخش شد، روزی خان یک شهروند قندهار را که ۱۲ عضو خانواده خود را از دست داده، در دیدار با کرزی نشان می‌دهد.

او که هشت ماه قبل در بمباران نیروهای آمریکایی ۱۲ نفر از اعضایی خانواده اش را از دست داده در این دیدار به رسم اعتراض به "بی‌مهری" دولت در حضور رئیس جمهوری یخن (یقه) خود را پاره کرد.

مطالب مرتبط